کد خبر:2860
پ
A4 Poster womens:Layout 1

نشست «بازخوانی جنگ های صلیبی؛ چیستی و ضرورت آن»

نشست «بازخوانی جنگ های صلیبی؛ چیستی و ضرورت آن» همراه با رونمایی از کتاب هفت جلدی «پژوهش های نوین جنگ های صلیبی»
پنج‌ شنبه اول اسفند برگزار مي شود.

ميراث مكتوب – انجمن ایرانی تاریخ و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی نشست «بازخوانی جنگ های صلیبی؛ چیستی و ضرورت آن» را همراه با رونمایی از کتاب هفت جلدی «پژوهش های نوین جنگ های صلیبی» روز پنجشنبه اول اسفند برگزار می کند.

انجمن ایرانی تاریخ و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی نشست «بازخوانی جنگ های صلیبی؛ چیستی و ضرورت آن» را همراه با رونمایی از کتاب هفت جلدی «پژوهش های نوین جنگ های صلیبی» برگزار می کند.

این نشست با حضور دکتر علی بیگدلی، دکتر عبدالله طاهری ناصری و حجت الاسلام رمضان محمدی روز پنجشنبه، اول اسفند سال جاري از ساعت 9:30 در خانه اندیشمندان علوم انسانی به نشانی: خیابان نجات اللهی، نبش ورشو برگزار می شود.

جنگ های صلیبی در طول حدود دویست سال از 1095 م ـ 1291 م طی هشت مرحله توسط مسیحیان علیه دنیای مسلمانان راه افتاد. شناخت، تحلیل، دلایل به راه افتادن این جنگ های هولناک در بین اروپاییان هنوز به صورت آکادمیک انجام می شود. در برخی کشورهای عربی نیز تحقیقاتی انجام شده است، کتاب «پژوهش های نوین جنگ های صلیبی» از جمله تازه ترین آثار منتشره در این زمینه است که به کوشش و زیر نظر دکتر عبدالله طاهری ناصری، عضو هیئت مدیره انجمن ایرانی تاریخ است در 7 جلد به تازگی از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شده است.

عناوین این هفت جلد به شرح زیر است:

جلد اول ـ مبانی فکری و ماهیت جنگ های صلیبی

جلد دوم ـ شرق و غرب شرق و غرب در روزگار جنگ های صلیبی

جلد سوم ـ جنگ های صلیبی و شرق لاتینی

جلد چهارم ـ جهان صلیبی ها

جلد پنجم ـ فصلی از تاریخ اجتماعی جنگ های صلیبی

جلد ششم ـ آخرین جنگ های صلیبی (حمله صلیبی قبرس به اسکندریه)

جلد هفتم ـ جنگ های صلیبی، مسیحیت و اسلام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612