کد خبر:3818
پ
tebsonati

طب در تمدن اسلامی از آغاز خلافت عباسی تا روی کار آمدن آل‌بویه

منظور از طب اسلامی اصول و نظرات علمی پزشکی است که در کتب به زبان عربی تدوین گشته ولی اکثر مولفین آنها یونانی‌ها و دیگر اقوام هستند

منظور از طب اسلامی اصول و نظرات علمی پزشکی است که در کتب به زبان عربی تدوین گشته ولی اکثر مولفین آنها یونانی‌ها و دیگر اقوام هستند. منابع تاریخی نشان از این دارد که طب در تمدن اسلامی به پیشرفت علم پزشکی و جنبه‌های مختلف آن چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم به وسیلهٔ ترجمهٔ کتب یونانی و سریانی و هندی و ایرانی و دیگر ملت‌های متمدن کمک کرده است.
نگارنده می‌کوشد که با تکیه بر منابع متقدم و متاخر پزشکی و طب اسلامی به بیان دیدگاهی علمی درباره تلاش عاملان اسلام در پیشرفت شکوفایی این علم مانند سایر علوم بپردازد.
متن کامل «طب در تمدن اسلامی از آغاز خلافت عباسی تا روی کار آمدن آل‌بویه» نوشته لاله حسینی لیرسیاهی، ایمن پرستار که در شماره ۵۳ فصلنامه تاریخ پژوهی به چاپ رسیده است با کلیک بر روی گزینه دریافت فایل کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612