کد خبر:5970
پ
فاقد تصویر شاخص

نظم گریه خیز؛ مجموعه ای از متون کهن عاشورایی

به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام مرکز تأمین و عرضه متون کهن ایرانی میراث مکتوب، اقدام به فراهم آوردن مجموعه ای از متون عاشورایی منتشره خود نموده است.

میراث مکتوب –  به مناسبت فرارسیدن ماه محرم الحرام مرکز تأمین و عرضه متون کهن ایرانی میراث مکتوب، اقدام به فراهم آوردن مجموعه ای از متون عاشورایی منتشره خود نموده است که در قالب بسته ای با نام نظم گریه خیز به دوستداران ادب حماسی فارسی عرضه می شود.


این بسته حاوی آثار نایاب موسسه پژوهشی میراث مکتوب است که در شمارگان محدود به این مناسبت بازچاپ شده و شامل این کتاب ها است:


1- هفت دیوان محتشم کاشانی(دوره دو جلدی) شاعر بلند آوازه قرن دهم کاشان که دوازده بند او در سوگ عاشورا مشهورتر از مشهور است.2- دیوان الهامی کرمانشاهی شاعر کرمانشاهی قرن سیزدهم که به سبک شاهنامه به شرح منظوم حماسه کربلا پرداخته است.


3-  فیض الدموع در شرح حماسه کربلا به نثر از آثار برجسته میرزا ابراهیم بدایع نگار تهرانی، از ادبای دوران قاجار.


وبلاگ نظم گریه خیز هم به مناسبت چاپ این آثار و به منظور معرفی آن به مخاطبان و فراهم آوردن مجالی برای ارایه نظرات آنان در این مورد از روز 22 مهرماه 1393 به آدرس www.forooshemiras.blogfa.com و یا با عنوان فارسی «نظم گریه خیز» راه اندازی شد. امیدواریم با مراجعه به این سایت و اظهارنظر درباره محتوای آن ما را در ارایه خدمات بهتر یاری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612