کد خبر:4231
پ
abrishami-m-1

تاريخچه كوتاه زعفران

گياه زعفران (Crocus sativus) برخلاف ديگر رستنيها در پاييز به گل مي ‌نشيند.

ميراث مكتوب – گياه زعفران (Crocus sativus) برخلاف ديگر رستنيها در پاييز به گل مي ‌نشيند. از زماني كه گلهاي زيباي زعفران خودروي، در دامنۀ الوند (= اروند) و كوههاي زاگرس در سرزمين باستاني ماد ـ در منابع اسلامي: جبال، جبل، قوهستان، كوهستان و كهستان ـ توجه بوميان را به خود جلب كرده زمينۀ شناخت گياه و خواص رنگي، عطري و خوراكي كلاله آن فراهم آمده و انگيزۀ كشت و پرورش آن ايجاد شده است.
بحث و بررسي دربارۀ نام اوليه زعفران، منشأ گياه، نخستين مواضع كاشت، كهن‌ترين كاربردها و قديم‌ترين مصرف‌كنندگان زعفران بسي دشوار و بغرنج است، چون منابع ايراني عصر مادها و دوره هخامنشيان در حملة اسكندر و ويرانگريهاي مستمر پس از آن از ميان رفته و تنها سنگ‌نگاره‌ها و كتيبه‌هايي بر جاي مانده است. با اين همه مي‌توان براساس مضامين همين سنگ نگاره‌ها و موضوعات مندرج در آثار ارزشمند نويسندگان يونان و روم باستان درباره ايران و نيز معدود منابع پهلوي موجود از عهد ساسانيان، و مخصوصاً متون كهن دوران اسلامي و ديگر شواهد و مستندات به بحث و پژوهش دربارۀ پيشينه زعفران، منشأ، نخستين نواحي كاشت، و مصارف آن در ادوار باستان و بعد از اسلام پرداخت.

متن كامل مقاله «تاريخچه كوتاه زعفران» نوشته دكتر محمدحسن ابريشمي را در فايل پايين بخوانيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612