کد خبر:3577
پ
zendegidaneshvaran

انتشار مجلد پنجم از زندگينامه علمي دانشوران

زندگينامۀ علمی دانشوران شرح زندگي بيش از پنج‌ هزار دانشمند علوم دقيق را در دسترس اساتيد، دانشجويان و دانش‌ پژوهان قرار مي دهد و آنان را با كوشش عظيمی كه بزرگان علم براي پيشرفت آن كرده و رنجی كه در اين راه برده‌اند آشنا می‌سازد.

ميراث مكتوب – زندگينامۀ علمی دانشوران شرح زندگي بيش از پنج‌ هزار دانشمند علوم دقيق را در دسترس اساتيد،
دانشجويان و دانش‌ پژوهان قرار مي دهد و آنان را با كوشش عظيمی كه بزرگان علم براي پيشرفت آن كرده و رنجی كه در اين راه برده‌اند آشنا می‌ سازد. بدین ‌سان، هزاران سرمشق كار و كوشش در مقابل چشم جويندگان دانش و پويندگان راه تحقيق قرار می‌دهد.
این مجلد مانند سایر کتاب‌ های این مجموعه حاصل کار گروهی تعدادی از پژوهشگران است و به دانشوران برجسته‌ علمی در حوزه‌های مختلف می ‌پردازد.
شرح مختصر زندگانی علمی بیشتر از شش هزار مرد و زن از سراسر جهان در اين اثر بيان شده است که در رشته اخترشناسی، پزشکی، روانشناسی، ریاضی، شیمی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، فلسفه و فیزیک فعاليت كرده اند.
پس از انتشار چهار مجلد از ترجمه‌ زندگی ‌نامه‌ علمی دانشوران با ویراستاری و سرپرستی فریبرز مجیدی و احمد بیرشک، ترجمه‌ مجلد پنجم این مجموعه پس از درگذشت بیرشک (سال 81)، به كوشش احمد آرام و ديگران منتشر شده است.
انتشارات علمي و فرهنگي به تازگي مجلد پنجم زندگی علمی دانشوران ایران را در شمارگان 2000 نسخه در 1119 صفحه به بهاي 580000 ريال منتشر كرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612