00:00:00
چهارشنبه ۲ام فروردین ۱۴۰۲
کد خبر:4821
پ
rastegar-mansor-m

شاهنامه را با هم بخوانیم و بشناسیم

کتاب شاهنامه را با هم بخوانیم و بشناسیم بر آن است تا شاهنامه را از آغاز تا انجام ، به نثری ساده و همه فهم و با یاری سخن شاعرانه ی فردوسی بزرگ، باز گو کند.

ميراث مكتوب – کتاب شاهنامه را با هم بخوانیم و بشناسیم بر آن است تا شاهنامه را از آغاز تا انجام ، به نثری ساده و همه فهم و با یاری سخن شاعرانه فردوسی بزرگ، باز گو کند و تا آنجا که ممکن است، به سادگی، به تحلیل قالب و محتوا ی شاهنامه و شیوه ی سخن سرایی فردوسی در داستانهایش و مشخصات صوری و معنایی هر داستان ، به اختصار بپردازد و پیوندهای شاهنامه را با منابع اساطیری ایران بررسی کند تا خواننده جرعه ای از زلال شاهنامه را بنوشدو تشویق شود که به متن اصلی شاهنامه مراجعه کند و در دنیای دیدنی این اثر سترگ، به تماشا بپردازد و از آن حظّی وافر بیابد.

دراین کتاب ،پس از ذکر خلاصه اي از هرداستان شاهنامه؛ درباره ی قهرمانان آن داستان و پیوندهای اساطیری و تاریخی آن در متون پیش و پس از دوره اسلامی، به ایجاز، گفتگو می شود و به منابع مهم شناخت و مطالعه ی اساسی آن داستان اشاره می گردد.

براي آشنايي بيشتر با کتاب شاهنامه را با هم بخوانیم و بشناسیم كه به كوشش دكتر منصور رستگار فسايي در دست تاليف است اینجا كليك كنيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612