کد خبر:2930
پ
poster-golpinarli-m-

مقدمه ترجمه و شرح نهج البلاغه

نهج البلاغه که در فصاحت و بلاغت فی الواقع بی همتاست و از نظر محتوا بر اصول دین اسلام متکی است و بر احکام ضروری این اصول و دلایل این احکام اشاره می کند .

ميراث مكتوب – نهج البلاغه که در فصاحت و بلاغت فی الواقع بی همتاست و از نظر محتوا بر اصول دین اسلام متکی است و بر احکام ضروری این اصول و دلایل این احکام اشاره می کند و با استفاده از قدرت نامحدود علمی موروثی از پیامبر اسلام (ص) به توضیح آنها مبادرت می ورزد، به تشریح مسائل اجتماعی و اقتصادی می پردازد، نگرش انسانی دین اسلام را روشن می سازد، هرگونه شک و تردید را از میان برمی دارد و از حوادث تاریخی و دلایل و نتایج آنها سخن به میان می آورد، از جمع آوری خطبه ها، کلمات قصار، وصایا و مکتوبات و وجیزه های امیرالمؤنین علی بن ابی طالب به میان آمده است.
آنچه در بالا مطالعه كرديد مقاله اي است با عنوان «مقدمه ترجمه و شرح نهج البلاغه» كه به قلم عبدالباقي گولپينارلي كه در تاريخ دوم صفرالمظفر سال 1399 نگارش شده است.
براي مطالعه متن كامل اين مقاله بر روي گزينه دريافت فايل كليك كنيد.


دريافت فايل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612