کد خبر:2388
پ
kb-meli-m

فصلنامه ایران شناسی و اسلام شناسی

فصلنامه علمی- تحقیقاتی ایران شناسی و اسلام شناسی برای اولین بار توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتشر شد.

میراث مکتوب- فصلنامه علمی- تحقیقاتی ایران شناسی و اسلام شناسی برای اولین بار توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتشر شد. فصلنامه ایران شناسی و اسلام شناسی به منظور شناساندن فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی، شناسایی و معرفی آثار مکتوب با موضوع ایران و اسلام و هم چنین تهیه و دردسترس قراردادن این آثار برای بهره برداری محققان و پژوهشگران منتشر شده است.
معرفی، نقد و تحلیل مقالات و مطالب نشریات اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی، شناسائی مؤسسات و مراکز ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی در جهان و معرفی فعالیت‌ها و کارنامه آنها، معرفی ناشران آثار ایران پژوهی و اسلام پژوهی در جهان، شناساندن ایران‌شناسان و اسلام‌شناسان برجسته و نقد آثارشان، تهیه و انتشار اخبار حوزه گسترده مطالعات اسلامی و ایرانی در جهان و معرفی پایان‌نامه‌های دانشجویی در رشته‌های ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی در دانشگاه‌های خارج از کشور از جمله اهداف انتشار این فصلنامه علمی- تحقیقاتی عنوان شده است.
در بخش ایران شناسی نخستین شماره، مقالاتی از دکتر ناصر تکمیل همایون، دکتر قاسم صافی، دکتر علی بلوکباشی، دکتر ماهوش آموزگار، سیدمحمد صدر هاشمی و پروفسور شاپور رواسانی ارائه شده است. گفتگو با پروفسور استیفان لیدر و دکتر عبدالرحیم گواهی و هم چنین ارائه مقالاتی از دکتر کیومرث امیری، اسماعیل تقی‌زاده، دکتر عادل خانی، فاطمه امیرخانی فراهانی، جمیله کوکبی، طاهر رحمانی از جمله مطالب بخش اسلام شناسی نخستین شماره فصلنامه علمی- تحقیقاتی ایران شناسی و اسلام شناسی است.
استادان،‌ پژوهشگران و صاحبنظران علاقه مند در دو حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی می توانند مقالات، نظرات و پیشنهادات خود و تازه ترین فعالیت‌ها و آثار اسلام‌شناسان و ایران‌شناسان را برای داوری و چاپ به دبیرخانه فصلنامه ارسال نمایند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت کتابخانه ملی مراجعه نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612