کد خبر:3495
پ
tabaghebandi-m

طبقه بندی قصه های ایرانی در یک کتاب

قصه نمودار فرهنگ هر قوم و ملتی است که ارزش های سنتی و زمینه های فرهنگی و روان شناختی و همچنین حوادث و سوانح اجتماعی جدید در آن انعکاس پیدا می کند.

ميراث مكتوب – قصه نمودار فرهنگ هر قوم و ملتی است که ارزش های سنتی و زمینه های فرهنگی و روان شناختی و همچنین حوادث و سوانح اجتماعی جدید در آن انعکاس پیدا می کند. تحقیق و مطالعه قصه های هر ملل سبب برداشت هایی از زندگی آن ملت و قوم می شود که پایه شکل گیری قصه هاست و به کشف روابط بین فرهنگ ها کمک می کند.
سرزمین ایران نیز با سابقه باستانی و کهن از دیرباز به عنوان حلقه اتصال مهم بین منطقه فرهنگی هندوستان کهن و فرهنگ های فخیم کشورهای مدیترانه به دنیای علم شناسانده شده است. مولف با استفاده از روش ابتکاری منظمی که در مغرب زمین ایجاد شده و با مصالح حکایی که همه به زبان فارسی است به طبقه بندی قصه های عامیانه این سرزمین پرداخته است.
اولریش مارزُلف نويسنده كتاب طبقه بندی قصه های ایرانی در زمینه قصه های ایرانی پژوهش های زیادی انجام داده است. وي ابتدا مطالب این کتاب را برای پایان نامه دکترای خود تهیه و تدوین کرده بود و سپس آن را در قالب یک کتاب منتشر کرد.
چاپ جديد کتاب طبقه بندی قصه های ایرانی نوشته اولریش مارزُلف با ترجمه کیکاوس جهانداری از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612