کد خبر:36930
پ
546383

سامانه آنی دسترسی به نسخ خطی دیجیتال کتابخانه رضوی فعال شد

برای اولین بار دسترسی آنی به نسخ خطی دیجیتال مورد نیاز پژوهشگران از طریق سامانه آنلاین کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی فراهم شد.

میراث مکتوب- داوود عیدی، رئیس اداره کتابخانه دیجیتال رضوی با بیان این خبر گفت: با توجه به درخواست پژوهشگران برای دسترسی به نسخ خطی موجود در کتابخانه آستان قدس رضوی، تسهیل روند دسترسی به این منابع در دستور کار کتابخانه دیجیتال کتابخانه مرکزی رضوی قرار گرفت.

وی در خصوص مدت زمان دستیابی به منابع گفت: فرایند دسترسی به نسخ خطی از طریق سامانه کتابخانه دیجیتال با توجه به لزوم انجام فعالیت‌های کارشناسی این منابع، حدود 3 تا 5 روز زمان بر بود که در سامانه آنلاین این زمان حذف شده است.

عیدی ادامه داد: در این سامانه منابعی که قبلا ًکارشناسی شده به صورت کامل، با پرداخت هزینه از سوی متقاضی به صورت آنی در دسترس درخواست کننده قرار  خواهد گرفت.

وی افزود: در حال حاضر این سامانه با حدود یکهزار نسخه خطی فعال شده و کتابخانه دیجیتال رضوی افزایش نسخ و توسعه فعالیت ها در این زمینه را در دستور کار خود قرار داده است.

محققان و پژوهشگران می توانند برای دسترسی به سامانه به صفحه تارنمای کتابخانه دیجیتال آستان قدس رضوی به آدرس https://digital.aqr.ir   مراجعه کنند.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه آستان قدس رضوی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612