کد خبر:4285
پ
aboreihan-m

کنگره جهانی ابوریحان بیرونی برگزار می شود

کنگرۀ جهانی ابوریحان بیرونی به مناسبت نهصد و شصت و پنجمین سالگرد درگذشت این دانشمند بزرگ ایرانی برگزار می شود.

ميراث مكتوب – کنگرۀ جهانی ابوریحان بیرونی به مناسبت نهصد و شصت و پنجمین سالگرد درگذشت این دانشمند بزرگ ایرانی برگزار می شود.

این کنگره با عنوان «بیرونی پل ارتباط فرهنگی و تاریخی ایران و شبه قاره» برگزار می شود و از موضوعات آن می توان به بیرونی پیشقدم در ایجاد مکتب هندشناسی، سهم بیرونی در باب علوم و فلسفه و تاریخ، تأثیر زبان و ادبیات فارسی و هنر و معماری ایرانی بر شبه قاره (هند و پاکستان و بنگلادش)، ایجاد و گسترش عرفان و تصوف در شبه قاره (هند و پاکستان و بنگلادش) در دوران غزنویان، تأثیر روابط ایران و هند در زمینه های ایجاد و توسعۀ مالتی – لینگویالیسم و مالتی – کلچرالیسم (میان فرهنگی) در شبه قاره و برداشت مذهبی در نوشته های بیرونی و ارزیابی تاریخی و معنوی و ادبی کتاب بیرونی: تحقیق ما للهند اشاره کرد.

روابط ایران و هند در زمان معاصر بیرونی، نگاهی کوتاه به مسافرت ها و معاشرت بیرونی در هند، زندگی و ابعاد گوناگون شخصیت بیرونی و نقد و بررسی کتاب تاریخ الهند دیگر موضوعات این کنگره است.

زمان ارسال چکیده برای این کنگره تا 30 اوت 2013 و زمان ارسال مقاله نیز تا 30 اکتبر 2013 است.

کنگره جهانی ابوریحان بیرونی اسفندماه سال جاری در دانشگاه داکا، تالار کنفرانس نواب نباب علی چودهوری سینیت هاوس برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اين كنگره بر روی فايل پايين کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612