00:00:00
چهارشنبه ۲ام فروردین ۱۴۰۲
کد خبر:9944
پ
KOMEILI_MOKHTAR

دزدی مقاله در روز روشن

دکتر مختار کمیلی، مصحح و پژوهشگر، با ارسال نامه ای به مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب به درج مقالۀ «تصحیح و بررسی چند واژه در فرائد السلوک» بدون کسب اجازه از مؤلف مقاله انتقاد کرد.

میراث مکتوب – دکتر مختار کمیلی، مصحح و پژوهشگر، با ارسال نامه ای به مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب به درج مقالۀ «تصحیح و بررسی چند واژه در فرائد السلوک» بدون کسب اجازه از مؤلف مقاله انتقاد کرد.

متن نامۀ دکتر مختار کمیلی به شرح زیر است:

مدیرعامل ارجمند مرکز پژوهشی میراث مکتوب جناب دکتر اکبر ایرانی

باسلام و عرض ادب

احتراماً به عرض می رساند که اینجانب مختار کمیلی دو سه سال پیش مقاله ای با عنوان: «تصحیح و بررسی چند واژه در فرائد السلوک» به دفتر فصلنامه «متن شناسی ادب فارسی» ارسال کرد. عنوان این مقاله در اصلاحیه پایانی به «تصحیح چند واژه، نادرست و بررسی واژه هایی کمیاب در فرائد السلوک» تغییر یافت. نهایتاً این مقاله پذیرفته نشد و بنده چند روز پیش آهنگ آن کرد که با افزودن مطلبی، این مقاله را به مجله‌ای دیگر ارسال کند. موضوع مقاله را به اینترنت دادم تا ببینم در طی دو سال گذشته، مقاله ای در این موضوع نوشته شده یا نه که در کمال شگفتی، چشمم به جمال مبارک عنوان مقاله خودم و چکیده آن در سایت‌های متعدد روشن گردید این سایت های محترم، مقاله را در معرض فروش و حرّاج گذاشته اند تا مشتریان مدرک مدار، آن را ابتیاع فرمایند. نشانی پاره ای از این سایت ها:

 

 

http://projectdl.nikanlink.com/file/

http://911.4kia.ir/info/17034/

http://nikanlink.com/product/

http://www.takbook.com/best/

http://9kdw3.radikaldl.ir/

https://downloadocx.com/article=18547/refer=29834

http://articlenetwork.ir/p=2140

http://alinemati92.blogsky.com/1394/07/05/post-557/

خواهشمند است اگر صلاح می دانید و مقدور و ممکن است ویراست نهایی مقاله که ضمیمه می گردد، منتشر شود. بنده نمی داند که این مقاله مردودی چگونه به سایت ها راه یافته است امّا می داند که مقالات ارزشمند همکاران عزیز نیز کما بیش دچار این رفتار ضد اخلاقی و ضد فرهنگی در گستره این آب و خاک شده است. امید که تدبیری اندیشیده شود تا چنین رفتارهایی کمتر در فضای مجازی کشور اتفاق افتد. توفیق شما را از خداوند بزرگ آرزومندم.

متن این مقاله را اینجا بخوانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612