کد خبر:28341
پ
۵۳۴۲-۲

گفتارهای جاپان منتشر شد

کتاب «گفتارهای جاپان» شامل متن دو سخنرانی دکتر عارف نوشاهی است که در دسامبر ۲۰۲۲ در دانشگاه کیوتو و دانشگاه مطالعات خارجی توکیو با حضور دانشمندان ژاپنی و ایرانی ایراد شده است.

میراث مکتوب- کتاب «گفتارهای جاپان» شامل متن دو سخنرانی دکتر عارف نوشاهی است که در دسامبر ۲۰۲۲ در دانشگاه کیوتو و دانشگاه مطالعات خارجی توکیو با حضور دانشمندان ژاپنی و ایرانی ایراد شده است.

عناوین سخنرانی‌ها عبارتند از: «منابع اولیه در شرح حال، سخنان و مقامات خواجه عبیدالله احرار و تجربیات من در تصحیح جدید رشحات عین الحیات» و «فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی فارسی در پاکستان و تجربیات من».

پس از متن این دو سخنرانی ضمیمه‌ای با عنوان «فهرست آثار عارف نوشاهی در زمینۀ کتاب‌شناسی، مخطوطات‌شناسی، نسخه‌پردازی» و تصاویری از جلسات سخنرانی و حضور عارف نوشاهی در دانشگاه‌های کیوتو و مطالعات خارجی توکیو به چاپ رسیده است.

این کتاب با ترجمۀ ژاپنی ریو میزوکامی، با پیشگفتاری از عارف نوشاهی و تقریظی از پروفسور نوبواکی کُندو به چاپ رسیده است.

در بخشی از مقدمۀ عارف نوشاهی آمده است: «هر دو سخنرانی به زبان فارسی ارائه گردید و هم زمان به جاپانی ترجمه شد. چون مخاطبان علاقه داشتند از تجربیات من درین دو موضوع آگاهی داشته باشند، من هم خواستم موضوع به حالت گفتاری و سخن‌رانی بیان شود و به استنادها و پاورقی‌های بلند سنگین نشود. عمداً خواستم که گفتارها به شیوۀ ساده باشد.

این کتاب در اسلام‌آباد پاکستان و از سوی نشر اداره معارف نوشاهیه به چاپ رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612