کد خبر:3581
پ
ketabverz-m

کتاب ورز اطلاع رسان

دربارۀ ایرج افشار (16 مهر 1304 – 18 اسفند 1389) در ماههایی که از درگذشت او میگذرد، بی اغراق در ایران و جهان صدها و بل هزاران برگ نوشته اند.

ميراث مكتوب – دربارۀ ایرج افشار (16 مهر 1304 – 18 اسفند 1389) در ماههایی که از درگذشت او میگذرد، بی اغراق در ایران و جهان صدها و بل هزاران برگ نوشته اند. در این میان سید فرید قاسمی، پژوهشگر توانای تاریخ مطبوعات ایران، با نوشتن چند مقاله و یادداشت کوتاه و بلند، سهم مهمّی در معرفی ایرج افشار و خدمات فرهنگی او داشته است. كتاب ورز اطلاع رسان مجموع های است برگرفته از مقالات و یادداشتهایی که قاسمی در هفته ها و ماههای پس از درگذشت افشار برای مجلات مختلف نوشته است.
سرآغاز کتاب «سالنوشتِ» مفصّل و دقیقی است که به مرور زندگی ایرج افشار و فعالیت های فرهنگیِ او، به تفکیک سال و با سیر تاریخی، اختصاص دارد. در ذکر وقایع هر سال نیز، از کتابهایی که افشار پدیدآورنده یا یکی از پدیدآورندگانش بوده است، یاد شده و نام مجلاتی هم که نوشته ای از افشار در آن ها به چاپ رسیده، ذکر شده است. پس از آن، در فصلی کوتاه با عنوان «تحصیل و کاریابی»، روایتی فشرده از محیط زندگی افشار و دوران کودکی و نوجوانی و جوانیِ او میخوانیم؛ از آغاز همکاری او با مطبوعات (در دهۀ 1320) تا ورود به کتابخانۀ دانشکدۀ حقوق در 26 سالگی، که سرآغاز تجارب او در کتابداری و کتابشناسی است.

ادامه نقد و بررسي كتاب ورز اطلاع رسان نوشته الوند بهاري كه در شماره 52 – 53 دوماهنامه تخصصي گزارش ميراث به چاپ رسيده است در فايل پايين مطالعه كنيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612