کد خبر:4079
پ
mirmohamadsadegh-m

کارنامه پژوهشگران حوزه نسخ خطی و و متن‌پژوهی

«کارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطی و و متن پژوهی (۱۳۹۱)» به کوشش سید سعید میرمحمدصادق در شماره جدید کتاب ماه کلیات منتشر شده

میراث مکتوب – «کارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطی و و متن پژوهی (۱۳۹۱)» به کوشش سید سعید میرمحمدصادق در شماره جدید کتاب ماه کلیات منتشر شده.

میرمحمدصادق در چکیده این مقاله می‌نویسد:

از سال ۱۳۸۰ که به عنوان سردبیر مجلۀ آینۀ میراث مشغول به کار شدم، براى پرهیز از دوباره کارى‌ها در حوزۀ تصحیح متون و نیز اطلاع‌رسانى جامع و به موقع به علاقه‌مندان این حوزه، شروع به نگارش این کارنامه کردم.
البته قبلاً نیز در مجلات در این باره اطلاع رسانى مى شد؛ اما نه به تفکیک کتاب ها و موضوع. پس از آنکه به دبیرى دورۀ چهارم آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطى انتخاب شدم، پس از وقفه اى دو ساله، این کار تا اکنون ادامه پیدا کرده است. اینک کارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطى و متن پژوهى را که از فروردین تا پایان اسفندماه ۱۳۹۱ خورشیدى را دربرمى گیرد، تقدیم حضور اندیشمندان و محققان مى‌کنم.
شایان ذکر است برخى از آثارى که در میان فهرست‌هاى گذشته از قلم افتاده بود، سعى شده در این فهرست افزوده شود. بى‌شک راهنمایی‌هاى پژوهشگران و نسخه‌پژوهان بر غناى این کار خواهد افزود.

متن کامل «کارنامۀ پژوهشگران حوزۀ نسخ خطی و و متن‌پژوهی (۱۳۹۱)» به کوشش سید سعید میرمحمدصادق که در شمارۀ ۱۹۱ کتاب ماه کلیات منتشر شده است بر روی فایل بخوانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612