کد خبر:4397
پ
amirali

همایش بین المللی اندیشه، آثار و خدمات امیرعلیشیر نوایی

«همایش بین المللی اندیشه، آثار و خدمات امیرعلیشیر نوایی» با همکاری مركز پژوهش ‌هاي آسياي مركزي دانشگاه فردوسي مشهد و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي اردیبهشت سال آینده برگزار می شود.

ميراث مكتوب – مركز پژوهش ‌هاي آسياي مركزي دانشگاه فردوسي مشهد با همکاري سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي خراسان رضوي، سفارت ازبکستان، افغانستان و تعدادي از سازمان‌ها و مراکز علمي و فرهنگي با هدف گسترش روابط فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي ميان ايران و كشورهاي آسياي مركزي «همايش بين المللي انديشه ها، آثار و خدمات اميرعلي­شير نوايي»، شاعر دو زبانه، عارف، منتقد اجتماعي، مترجم، تذكره نويس، مدافع فرهنگ و هنر و باني مراكز خيريه و فرهنگي در ايران (بويژه مشهد و آستان قدس رضوي )، ازبكستان و افغانستان را در ارديبهشت ماه سال 1393/ ماه مي 2014 برگزار مي كند تا انديشه ها، آثار و خدمات فرهنگي و نقش او را در ايجاد وحدت فرهنگي كشورهاي آسياي مركزي نشان دهد.

اهداف اين همايش عبارت است از:

1- بزرگداشت و تکريم نقش اميرعلي‌ شيرنوايي در پيوند روابط فرهنگي ايران و کشورهاي منطقه آسياي مرکزي و بررسي راهکارهاي پيوند بيشتر ميان اين ملّتها و توسعه ارتباطات علمي و دانشگاهي در اين قلمرو.

2- آشنايي با تحقيقات جديد تشويق و ترغيب پژوهشگران به گسترش و تعميق تحقيقات علمي در حوزه شناخت اميرعلي شيرنوايي وانديشه ها، آثار و خدمات وي.

3- آسيب شناسي تحقيقات انجام شده درباره اميرعلي­ شيرنوايي و برر‌‌سي راهکارهاي افزايش سطح علمي اين مطالعات.

4- بررسي راهکارهاي ترغيب جامعه براي استفادة موثّر از جايگاه تارخي و فرهنگي اميرعلي­ شيرنوايي در عرصه هاي اجتماعي- فرهنگي.

5- گفتگو و تبادل نظر ‌پژوهشگران کشورهاي منطقه، بر مبناي محوريت بررسي نقش اميرعلي ­شيرنوايي در اين تعامل.

کميتۀ علمي همايش از همۀ محقّقان و پژوهشگران دعوت كرده است تا آخرين يافته‌ هاي علمي خود را بر اساس محورهاي پيشنهادي به نشاني الکترونيکي همايش ارسال کنند.

خلاصه مقالات و مقالات برگزيده در دو مجموعه و مقالاتي که با روش علمي – پژوهشي نوشته شده باشند در ويژه نامۀ مجلّۀ علمي – پژوهشي جستارهاي ادبي (ادبيّات و علوم انساني سابق) به چاپ خواهد رسيد.

زمان ارسال چكيده مقالات به همايش تا روز 27 آذرماه امسال اعلام شده و زمان ارسال اصل مقاله تا تاريخ 25 بهمن ماه سال جاري است.

علاقه مندان مي توانند با مراجعه به وب سايت اين همايش به نشاني
http://amiralishir.um.ac.ir/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=1 نسبت به ثبت نام و ارسال مقالات خود اقدام كنند و براي آگاهي بيشتر از اين همايش با شماره 8796827 – 0511 تماس بگيرند.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره موضوعات پيشنهادي اين همايش
اینجا كليك كنيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612