کد خبر:17162
پ
21-9-7-94056untitled-1

نشست «ابن‌سینا و رجل همدانی‌» برگزار می‌شود

نشست «ابن‌سینا و رجل همدانی‌» با سخنرانی دکتر پرویز اذکایی روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۱ صبح به صورت مجازی پخش خواهد شد.

میراث مکتوب- ابوالفرج را از دانشمندان برجسته در فلسفه و طب دانسته‌اند كه علوم فرسوده پيشينيان را زنده كرد. به گفته شاگردش، ابن‌بطلان، وی بیست سال سرگرم شرح و بررسی رسالات مابعدالطبيعه ارسطو بود. با اين‌همه به روايت ابن ابی‌اصيبعه، ابن‌سينا دانشمند نامدار و معاصر ابو‌الفرج در طب سرانجام با اشاره به برخی، از وسايل وی، او را در اين فن كم‌مايه شمرده است. همو اشاره دارد به اين‌كه شايد اين نظر ابن‌سينا ناشی از رقابت ميان وی و ابوالفرج باشد. آیا منظور ابن سینا از رجل همدانی، ابوالفرج است و رابطه این دو دانشمند چگونه بوده است و در چه حوزه‌هایی با یکدیگر مجادله و مباحثه داشته‌اند؟

بیست‌وهفتمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی دربارۀ بوعلی سینا روز چهارشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۱۱ صبح با عنوان «ابن‌سینا و رجل همدانی‌» به سخنرانی دکتر پرویز اذکایی اختصاص دارد که به صورت مجازی پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612