کد خبر:3405
پ
keivani-m

نشر جلد دهم از تاریخ ادبیات فارسی

تاریخ ادبیات فارسی تازه‌ترین اثر پژوهشی دربارۀ سرگذشت ادبی فارسی‌زبانان از عهد باستان تا زمان حال است که به اهتمام هیأتی از ایرانشناسان سراسر جهان به انگلیسی نوشته و از سوی بنیاد میراث ایرانی، وابسته به دانشگاه کلمبیا در نیویورک، نشر می‌شود

میراث مکتوب – تاریخ ادبیات فارسی تازه‌ترین اثر پژوهشی دربارۀ سرگذشت ادبی فارسی‌زبانان از عهد باستان تا زمان حال است که به اهتمام هیأتی از ایرانشناسان سراسر جهان به انگلیسی نوشته و از سوی بنیاد میراث ایرانی، وابسته به دانشگاه کلمبیا در نیویورک، نشر می‌شود.
این مجموعۀ عظیم شامل ۱۶ مجلد به معنای اخصِّ تاریخ ادبی و دو مجلّد «همراه» است که جلد اوّل و دو جلد «همراه» آن قبلاً چاپ و منتشر شده بود و جلد دهم آن با عنوان فرعی تاریخ نگاری فارسی در اوایل سال جاری میلادی (۲۰۱۲)انتشار یافت.
دکتر مجدالدین کیوانی در شماره ۵۲ – ۵۳ دوماهنامه تخصصی گزارش میراث در مقاله‌ای با عنوان «نشر جلد دهم از تاریخ ادبیات فارسی» نگاهی به مجموعه تاریخ ادبیات فارسی دارد که به زبان انگلیسی به چاپ می‌رسد.
برای مطالعه متن کامل این مقاله بر روی گزینه دریافت فایل کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612