کد خبر:3405
پ
keivani-m

نشر جلد دهم از تاریخ ادبیات فارسی

تاریخ ادبیات فارسی تازه ترین اثر پژوهشی دربارۀ سرگذشت ادبی فارسي زبانان از عهد باستان تا زمان حال است که به اهتمام هیأتی از ایرانشناسان سراسر جهان به انگلیسی نوشته و از سوی بنیاد میراث ایرانی، وابسته به دانشگاه کلمبیا در نیویورک، نشر می شود.

ميراث مكتوب – تاریخ ادبیات فارسی تازه ترین اثر پژوهشی دربارۀ سرگذشت ادبی فارسي زبانان از عهد باستان تا زمان حال است که به اهتمام هیأتی از ایرانشناسان سراسر جهان به انگلیسی نوشته و از سوی بنیاد میراث ایرانی، وابسته به دانشگاه کلمبیا در نیویورک، نشر می شود.
این مجموعۀ عظیم شامل 16 مجلد به معنای اخصِّ تاریخ ادبی و دو مجلّد «همراه» است که جلد اوّل و دو جلد «همراه» آن قبلاً چاپ و منتشر شده بود و جلد دهم آن با عنوان فرعی تاریخ نگاری فارسی در اوایل سال جاری میلادی (2012)انتشار یافت.
دكتر مجدالدين كيواني در شماره 52 – 53 دوماهنامه تخصصي گزارش ميراث در مقاله اي با عنوان «نشر جلد دهم از تاریخ ادبیات فارسی» نگاهي به مجموعه تاريخ ادبيات فارسي دارد كه به زبان انگليسي به چاپ مي رسد.
براي مطالعه متن كامل اين مقاله بر روي گزينه دريافت فايل كليك كنيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612