کد خبر:2061
پ
IMG_0700-m

نسخه‌هایی کهن از شرح اشارات طوسی

نسخه‌هایی کهن از شرح اشارات طوسی: نسبت آنها با نسخه مؤلف و نکته‌هایی در باب سنت تعلیم و تعلّم اثر، عنوان مقاله ای از سید محمد عمادی حائری است که در شماره ۵۰ دوفصلنامه آینه میراث به چاپ خواهد رسید.

میراث مکتوب – نسخه‌هایی کهن از شرح اشارات طوسی: نسبت آنها با نسخه مؤلف و نکته‌هایی در باب سنت تعلیم و تعلّم اثر، عنوان مقاله ای از سید محمد عمادی حائری است که در شماره ۵۰ دوفصلنامه آینه میراث به چاپ خواهد رسید.
در مقاله حاضر، نویسنده از چند دستنویس کهن و با اهمیت شرح اشارات خواجه نصیرالدین طوسی، که برخی از آنها در زمان حیات وی کتابت شده، سخن می ‌گوید و با تحلیل پاره‌ای از ویژگی های آنها، مانند محل درج افزوده بعدی طوسی به کتاب در باره داستان سلامان و ابسال، می‌کوشد نسبت این دستنویس ها را با نسخه اصل مؤلف و تحریرهای بعدی او تعیین کند. نویسنده در ضمن مقاله، به نکته‌هایی در باب سنت تعلیم و تعلّم شرح اشارات طوسی نیز توجه می‌دهد.
متن کامل این مقاله در شماره ۵۰ آینه میراث که پایان تابستان سال جاری به چاپ خواهد رسید منتشر می شود.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612