کد خبر:3272
پ
mahdavidamghani-m-2

مقدمه‌ای در باب اخبارالنحویین قاضی سیرافی

«مقدمه‌ای در باب اخبارالنحویین قاضی سیرافی» عنوان مقاله ای از دکتر احمد مهدوی دامغانی است که در تازه ترین شماره گزارش میراث 52 – 53 به چاپ رسیده است.

ميراث مكتوب – «مقدمه‌ای در باب اخبارالنحویین قاضی سیرافی» عنوان مقاله ای از دکتر احمد مهدوی دامغانی است که در تازه ترین شماره گزارش میراث 52 – 53 به چاپ رسیده است.
در بخشي از مقدمه اين مقاله آمده است: بعون لله تعالی اینک، اگر نه قدیم‌ترین، که یکی از قدیم‌ترین کتاب‌هایی که در تراجم احوال اُدبا و نُحاة است یعنی أخبار النحویین البصریین تألیف ادیب و فقیه و متکلّم و نحوی بسیار دانشمند و نامدار ایرانی، ابوسعید حسن بن عبدا‌لله بن مرزبان سیرافی، معروف به قاضی سیرافی متوفّی در دوم رجب سال 368 هـ در بغداد، به صورتی ‌که ملاحظه می‌فرمایید به نظرتان می‌رسد و خداوند إن‌شاءلله به این جوان شریف و ادیب و محقّق نجیب، آقای دکتر اکبر ایرانی – دامت توفیقاتُه و زیدت سعادتُه – که به چاپ این کتاب در سلسله منشورات مرکز پژوهشی میراث مکتوب همّت گماشته است جزای خیر مرحمت فرماید.

براي مطالعه متن كامل اين مقاله بر روي فايل پايين كليك كنيد.

اخبار مرتبط
************************************************

استاد گرانقدر! وقت است که باز آیی

…………………………………………………

نظر كاربر: گل دره
جمعه 10 آبان 1392 – 20:29
دیر زیاد آن بزرگوار خداوند.. اذا ترحلت عن قوم و قد قدروا/ان لا تفارقهم فالفارقون هم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612