کد خبر:5051
پ
فاقد تصویر شاخص

معنای زندگی در نظر مولانا

كتاب مولانا و معناي زندگي نوشتۀ مهدي كمپاني زارع از سوي انتشارات نگاه معاصر به چاپ رسيد.

ميراث مكتوب – كتاب مولانا و معناي زندگي نوشتۀ مهدي كمپاني زارع از سوي انتشارات نگاه معاصر به چاپ رسيد.

يكي از شاخص ترين كساني كه در راه شناخت معنا جد و جهد بسيار نموده و هم در مقام نظر و هم در مقام عمل و كنش انساني معنا را در محور و كانون پندار و كردار و گفتار خويش قرار داده مولانا جلال الدين محمد بلخي است. او كه جويان و پريشان معنا بود با نقب زدن به همه امور هستي آن را طلب مي كرد و همگان را بدان دعوت مي نمود.

نویسنده در این کتاب کوشیده است ضمن تشریح مختصات و جغرافیای بحث معنای زندگی در جهان معاصر به ایضاح این مسأله و دیدگاه‌های مختلف پیرامون آن بپردازد.

همچنین به تفصیل در اندیشه‌های مولانا جلال‌الدین بررسی کرده و نشان می‌دهد که او چه تلقی‌ای از معنا و زندگی و معنای زندگی دارد و برای معنابخشی به حیات انسانی چه مطالبی را بیان می کند.

اجزای پراکنده اندیشه‌های مولانا که ارتباط مستقیم و غیر مستقیمی با این بحث دارند را گردآوری کرده و نظریه مولانا را در بحث معنای زندگی تبیین می‌کند.

مولانا علاوه بر اینکه در باب زندگی و معنای آن سخنان ارزشمندی دارد، شخصاً زندگی معنا دار و با شور و نشاطی را تجربه کرده بوده و از هر دو جهت می‌تواند موردتوجه انسان معاصر قرار بگیرد.

فهرست مطالب کتاب به این قرار است:

فصل اول-درآمدی به جغرافیای مسأله معنای زندگی

فصل دوم- معنای زندگی در دو دوره حیات مولانا

فصل سوم- معنا از نگاه مولانا

فصل چهارم- زندگی

فصل پنجم- نگاهی کوتاه به «معنا» به مثابه هدف و ارزش

کتاب‌نامه

نمایه اعلام

«مولانا و معنای زندگی» نگاشته مهدی کمپانی زارع از سوی نشر نگاه معاصر در 192 صفحه، شمارگان 2000 نسخه، به بهاي 100000 ريال در سال 1392 منتشر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612