کد خبر:2597
پ
ketab-mah68-m

معرفی و نقد دیوان منجیک ترمذی

منجیک ترمذی از معدود پارسی سرایان سدۀ چهارم، که این بخت را داشته اند که مجموعه اشعاری مستقل به نام آنان به چاپ برسد، به شمار می آید.

میراث مکتوب- منجیک ترمذی از معدود پارسی سرایان سدۀ چهارم، که این بخت را داشته اند که مجموعه اشعاری مستقل به نام آنان به چاپ برسد، به شمار می آید. دیوان منجیک ترمذی عنوانی است که احسان شواربی مقدم، بر مجموعه ای از اشعار پراکنده این شاعر که گردآوری و تصحیح کرده، نهاده است. اگر چه پیش از این شماری از پژوهشگران ادبیات کهن پارسی ـ از جمله محمد دبیرسیاقی، ژیلبر لازار، احمد اداره چی گیلانی، محمود مدبری، علی اشرف صادقی و … ـ کوشش های درخوری در جهت گردآوری اشعار این شاعر کرده بودند ـ همچنان جای خالی مجموعه ای که حاصل این کوشش ها و پژوهش ها را یک کاسه به سامان برساند، خالی می نمود.
این بخشی از مقدمه مقاله ای با عنوان «معرفی و نقد دیوان منجیک ترمذی» به قلم مسعود راستی پور است که در شماره اخیر کتاب ماه ادبیات به چاپ رسیده است.

برای بهره گیری بیشتر از این مقاله روی «دریافت فایل» کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612