کد خبر:3948
پ
فاقد تصویر شاخص

فواید اجتماعی نامه‌های مولانا

«فواید اجتماعی نامه ها» عنوان یکی از مقالاتی است که در کتاب احوالِ دلِ گداخته مولانا به انتخاب و توضیح دکتر غلامعلی حداد عادل به تازگی از سوی انتشارات سخن به چاپ رسیده است.

میراث مکتوب – «فواید اجتماعی نامه ها» عنوان یکی از مقالاتی است که در کتاب احوالِ دلِ گداخته مولانا به انتخاب و توضیح دکتر غلامعلی حداد عادل به تازگی از سوی انتشارات سخن به چاپ رسیده است.
این کتاب در سه فصل تنظیم شده است که نظم ساختاری و مضمون نامه ها، فواید زبانی و ادبی نامه ها و فواید اجتماعی نامه ها عناوینی است که در این کتاب به طور مفصل به آن پرداخته شده است.
دکتر حدادعادل در این اثر از مجموع یکصد و پنجاه نامه، گزیده شصت و پنج نامه را در پایان و در بخش گزیده نامه ها برای خوانندگان آورده است. در بیان معانی لغات، از میان چندین معنا، تنها آن وجه را برگزیده که با معنای مورد نظر مولانا در متن انطباق داشته یا به آن نزدیک بوده است.
«فواید اجتماعی نامه ها» عنوان یکی از مقاله های این کتاب است که دکتر غلامعلی حداد عادل با آوردن نمونه هایی از نامه های مولانا سعی دارد اوضاع و احوال اجتماعی قونیه و آناطولی عصر مولانا در نیمه دوم قرن هفتم را نشان دهد.
متن کامل این مقاله را می توانید در فایل پایین مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612