کد خبر:5428
پ
samieeahmad-m-2

فرزانه حقیقت جو

مطلبی که در ادامه می خوانید یادداشت استاد احمد سمیعی گیلانی است كه در مجموعه مقالات با قافله شوق (ارج نامۀ استاد محمدعلی موحد) منتشر شده.

ميراث مكتوب – مطلبی که در ادامه می خوانید یادداشت استاد احمد سمیعی گیلانی است كه در مجموعه مقالات با قافله شوق (ارج نامۀ استاد محمدعلی موحد) منتشر شده.

کسانی هستند که با دکتر موحّد سال ها حشر و نشر و همکاری داشته اند. من خیلی کم با ایشان از نزدیک آشنا بوده ام امّا، به اعتبار دیگری، فکر کردم که حرف زدن و نوشتن دربارۀ دکتر موحّد کار مشکلی نیست. شما با بعضی افراد سال ها حشر و نشر دارید، معاشرت دارید، اما او را نمی شناسید یا نمی پسندید. در عوض، کسانی هستند که با یک بار دیدن هم، با آنان انس و الفت و سنخیّتی پیدا می کنید. وقتی که می خواهید او
را توصیف کنید، خیلی راحت می توانید این کار را بکنید. اینها آدم هایی هستند بی روی و ریا. در آنها تزویر نیست. زرق نیست، دورنگی نیست؛ این طور نیست که افکارشان، روحیاتشان، اندیشه شان خیلی پیچیده باشد. آدم های حقیقت جو هستند، عاشق حقیقت هستند، مدافع حقیقت اند؛ در برابر حقیقت، حساس اند. هرگونه انحراف از حقیقت آنها را از جا به در می کند. آدم هایی که خیلی هم معتدل باشند، خیلی هم متین باشند، همین که انحرافی از حقیقت ببینند، روی و ریایی ببینند، زرقی ببینند، تزویری ببینند، از جا درمی روند. نمی خواهم بگویم که خود من این صفات را دارم، ولی به هرحال فکر می کنم که یک چنین حالتی به همۀ ما دست داده است.

اگر بخواهيم آقاي دكتر محمدعلي موحد را دو سه كلمه توصيف كنم، بايد بگويم فرزانه حقيقت جو و نوجو.

متن كامل نوشته استاد احمد سميعي گيلاني را در فايل زير بخوانيد.

يادآور مي شود مجموعه مقالات با قافلۀ شوق (ارج نامۀ استاد محمدعلی موحد) به اهتمام محمد طاهري خسروشاهي از سوي انتشارات ستوده به چاپ رسيده است.

اخبار مرتبط
…………………………………………………

چون مه پی آفتاب رفتم…

یادداشتی درباره ارج نامه دکتر محمدعلی موحد

بُرده و قضیب پیغمبر اکرم (ص)


دريافت فايل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612