کد خبر:5019
پ
hamandishi-m

فراخوان چهارمین هم‌انديشي زبان‌شناسي و مطالعات بينارشته‌اي

چهارمین هم‌انديشي زبان‌شناسي و مطالعات بينارشته‌اي (زبان و مطالعات اجتماعی و فرهنگی) چهارشنبه و پنج‌شنبه 29 و 30 بهمن 1393 برگزار می شود.

ميراث مكتوب – چهارمین هم‌انديشي زبان‌شناسي و مطالعات بينارشته‌اي (زبان و مطالعات اجتماعی و فرهنگی) چهارشنبه و پنج‌شنبه 29 و 30 بهمن 1393 از سوي گروه زبان‌شناسی دانشکده‌ ادبیات دانشگاه الزهرا، انجمن زبان‌شناسی ایران و انجمن دانشجویی زبان‌شناسیِ دانشگاه الزهرا (س) برگزار مي شود.

پس از برگزاری سه هم‌اندیشی درباره‌ مطالعات بینارشته‌ای زبان‌شناسی (دوره‌ی یکم و دوم درباره‌ی ادبیات و هنر، و دوره‌ی سوم درباره‌ی مطالعات اجتماعی و فرهنگیِ زبان)، گویی می‌توان از نهادی سخن گفت که می‌تواند تداوم‌بخش این مطالعات باشد. پس از پایان‌یافتنِ هم‌اندیشی سوم، به نظر رسید هنوز نیاز است در مجالی دیگر، این بحث ادامه پیدا کند. از این رو، گروه زبان‌شناسیِ دانشکده‌‌ی ادبیاتِ دانشگاه الزهرا‌، با امید به یاری انجمن زبان‌شناسی ایران، و انجمن دانش‌جویی زبان‌شناسیِ دانشگاه الزهرا «چهارمین هم‌اندیشیِ زبان‌شناسی و مطالعات بینارشته‌ای: زبان و مطالعات اجتماعی و فرهنگی» را در روز چهارشنبه و پنج‌شنبه، 29 و 30 بهمن 1393، با محورهای ذیل، در دانشگاه الزهرا، در سطح بین‌المللی برگزار خواهد کرد:

محورها:

زبان و هویت (فردی، جنسی، قومی، ملی، سنی، …)

زبان و زندگی روزمره

زبان و دیگر نظام‌های نشانه‌ای در موقعیت‌های اجتماعی

گفتنی است مقاله‌ها می‌تواند از هر حوزه و نظرگاهی، و بر مبنای هر نظریه‌ای در ارتباط با زبان و محورهای یادشده ارائه گردد.

اعضای هیأت علمی:

دکتر یحیی مدرسی تهرانی، دکتر افخمی، دکتر احمد پاکتچی، دکتر ویدا شقاقی، دکتر فریبا قطره، دکتر ماندانا نوربخش، دکتر آزیتا عباسی، دکتر فرهاد ساسانی.

دبیر علمی: دکتر فرهاد ساسانی

تاریخ‌های مهم

* آخرين مهلت ارسال چکيده‌ي مقاله: 20 فروردین 1393؛ چکیده حداکثر در 250 واژه در محیط وورد، همراه با عنوان، کلیدواژه‌ها، نام و عنوانِ نویسنده(گان)؛ ایمیل و تلفن همراه.

* اعلامِ نتیجه‌ی بررسی چکیده‌ها حداکثر تا پایان خرداد 1393.

* آخرين مهلت ارسال اصل مقاله: 31 شهریور 1393؛ الگوی مقاله برای پذیرفته‌شگان ارسال خواهد شد.

* زمان برگزاری هم‌اندیشی: چهارشنبه و پنج‌شنبه 29 و 30 بهمن 1393

* محل برگزاری هم‌اندیشی: تهران- ونک- میدان شیخ بهایی- دانشگاه الزهرا- تالار دکتر تورانی

* علاقه مندان براي شركت در اين همايش بايد مقالات خود را به آدرس zabaan.alzahra.4@gmail.com ارسال كنند.

برگزیده‌ مقاله‌ها دو هم‌اندیشی یکم و دوم در سال 1389 با عنوان مقالات نخستین و دومین هم‌اندیشی زبان‌شناسی و مطالعات بینارشته‌ای: ادبیات و هنر به کوشش فرهاد ساسانی توسط انتشارات فرهنگستان هنر، و مقاله‌های سومین هم‌اندیشی با عنوان سومین مقالات هم‌اندیشی زبان‌شناسی و مطالعات بینارشته‌ای: طبان و مطالعات اجتماعی و فرهنگی به کوشش فرهاد ساسانی در سال 1392 توسط انتشارات نویسه به چاپ رسیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612