کد خبر:4973
پ
konferans

فراخوان مقاله با موضوع «نسخ خطی و کتاب های کمیاب»

کنفرانس سالانه انجمن کتابداران دانشگاهی و تحقیقاتی (URLA 2014) فراخوان مقاله داد.

ميراث مكتوب – کنفرانس سالانه انجمن کتابداران دانشگاهی و تحقیقاتی (URLA 2014) فراخوان مقاله داد.

کنفرانس سالانه انجمن کتابداران دانشگاهی و تحقیقاتی(URLA 2014) امسال با محوریت موضوعی «مدیریت میراث فرهنگی و نهادهای حافظه فرهنگی»که در روزهای 17 الی 20 سپتامبر 2014 برابر با 21-24 شهریور 1393، به میزبانی دانشگاه استاتبول در ترکیه برگزار خواهد شد، فراخوان مقاله داد.

امروزه فناوری های اطلاعاتی در هر دو سطح محلی و جهانی به سرعت در حال تکامل بوده و تأثیر قابل توجهی در بسیاری از حوزه ها داشته است. بدین ترتیب جوامع تحت تأثیر جهانی شدن بیش از پیش به سمت یکپارچگی متمایل هستند. این وضعیت موجبات تخریب میراث فرهنگی را فراهم می کند.

قابلیت های فنی برای فراهم نمودن دسترسی، سازماندهی و حفاظت از میراث فرهنگی، مدیریت کارآمد موقعیت ها و پروژه های مربوط به خدمات اطلاع رسانی خلاقانه که توسط نهادهای میراث فرهنگی مانند کتابخانه، آرشیو، و موزه ارائه می شود را می طلبد.

بر این اساس این همایش با هدف ترویج گفتمان بین دانشگاهیان، متخصصین، محققان، و سازمان هایی که در حوزه های کتابداری و اطلاع رسانی؛ هنر، علوم انسانی و علوم کاربردی به ارائه خدمات می پردازند، برگزار می شود. در این راستا، دانشگاهیان، متخصصین، پژوهشگران، ارائه دهندگان خدمات و تمامی افراد می توانند در این همایش شرکت کنند.

این همایش در 4 حوزه موضوعی کلی فراخوان مقاله داد، که عبارت است از:

•مدیریت میراث فرهنگی و نهاد های حافظه فرهنگی؛
•نسخ خطی و کتاب های کمیاب؛
•آرشیوها؛
•موزه ها.

گفتنی است هر یک از حوزه های مذکور، شامل موضوعاتی فرعی می شود که علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص موضوعات فرعی می توانند به سایت کنفرانس مراجعه نمایند.

لازم به توضیح است آخرین مهلت ارسال چکیده 25 آوریل 2014 برابر با 5 اردیبهشت 1393 است و اسامی نویسندگان مقالات پذیرفته شده 30 می 2014 ( 1 خرداد 1393) اعلام خواهد شد. آخرین مهلت ارسال مقالات کامل نیز 4 جولای 2014 برابر با 6 تیر 1393 خواهد بود.

علاقمندان جهت ارسال چکیده می توانند به آدرس http://unak2014.unak.org.tr/en/submissions مراجعه نموده و پس از دانلود الگوی ارائه شده نسبت به ثبت نام از طریق سیستم مدیریتی کنفرانس اقدام نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612