کد خبر:13682
پ
1Untitled-120copy28729

فراخوان فصلنامۀ پژوهش‌های زبانی ـ ادبی قفقاز و کاسپین

فصلنامۀ «پژوهش‌های زبانی ـ ادبی قفقاز و کاسپین» از پژوهشگران جهت ارسال مقاله به این مجلۀ تخصصی دعوت به عمل آورد.

میراث مکتوب- مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش‌های ایرانی و اسلامی) با همکاری دانشکدۀ شرق‌شناسی دانشگاه روسی ـ ارمنی (اسلاونی) کشور ارمنستان برای چاپ دومین شمارۀ فصلنامۀ تخصصی پژوهش‌های زبانی ـ ادبی قفقاز و کاسپین از استادان و پژوهشگران جهت ارسال مقاله دعوت به عمل آورد.

سیاست‌های مجله و محورهای مقالات

مجلۀ پژوهش‌های زبانی ـ ادبی قفقاز و کاسپین به مطالعۀ اشتراکات و پیوندهای زبانی و ادبی کشورهای قفقاز و مناطق جنوب و جنوب غربی دریای کاسپین (مازندران) اختصاص یافته است. البته گسترۀ پژوهشی این مجله، محدود به حوضۀ آبریز دریای کاسپین نخواهد بود؛ چه از نگاه ما و بر پایۀ قوانین زبان‌شناسی زبان‌های ایرانی، حوزۀ مطالعاتی دریای کاسپین، گسترۀ وسیعی از آذربایجان، طوالش، گیلان و گرگان تا سمنان را دربرمی‌گیرد. به همین سبب، کل این خطه و تمامی جمهوری‌های قفقاز شمالی و جنوبی و مناطق شمال غرب ایران، از جمله حوضۀ آبریز دریاچۀ ارومیه در محدودۀ مطالعات این مجله قرار می‌گیرد.

بنابراین همۀ مقالاتی که با رویکرد زبان‌شناختی نوشته شده باشند ـ اعم از مطالعات زبان و گویش، پژوهش‌های لغوی، فولکلور، جاینام‌شناسی و غیره ـ برای چاپ در این مجله مناسب خواهد بود. پژوهشگران محترم می‌توانند برای آگاهی از شیوۀ نگارش مقاله به راهنمای نگارش مقالات مراجعه نمایند.

نشانی دفتر تهران: نیاوران، کاشانک، نرسیده به آجودانیه، شماره 210، مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهش های ایرانی و اسلامی)

نشانی دفتر ایروان: خیابان هُوسِپ اِمین، شماره 123، دانشگاه روسی ارمنی (اسلاونی)، دانشکده شرقشناسی.

نشانی پست الکترونیکی: orientinstitute@rau.am

Caspian.philology@gmail.com

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612