کد خبر:2856
پ
khatabe

«خطابه» ارسطو نقد و بررسی می شود

خطابۀ ارسطو شامل سه کتاب است که جزو نوشته‌های باطنی ارسطو به شمار می‌رود که روی سخن آن‌ها تنها با دانشجویان است.

ميراث مكتوب – خطابۀ ارسطو شامل سه کتاب است که جزو نوشته‌های باطنی ارسطو به شمار می‌رود که روی سخن آن‌ ها تنها با دانشجویان است، و بی‌گمان تفسیر درس‌ هایی است که ارسطو در این باب داده است.

خطابه‌ ارسطو می‌خواهد وسایل فنی حاصل از همه‌ انواع خطابی را به دست دهد، وسایلی که مناسب خواست‌های روانی و اخلاقی و فکری همه‌ی شنوندگان است. ارسطو هنر نیک سخن گفتن را بیان می‌کند و فن خطابه را به سه نوع اساسی تقسیم می‌کند: قضایی، اقناعی و برهانی.ارسطو در کتاب سوم، راه را به روی «فن شعر» می‌گشاید و از عرضه‌ گفتار، صدا و حرکات خطیب سخن می‌گوید.

خطابه‌ ارسطو با ترجمه‌ اسماعیل سعادت، به تازگی از سوي نشر هرمس منتشر شده است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب خطابۀ ارسطو اختصاص دارد که با حضور اسماعیل سعادت، حسین معصومی‌ همدانی، محمدجواد فریدزاده، محمود فتوحی و نسرین فقیه‌ملک‌ مرزبان در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612