کد خبر:41062
پ
1356994

جلسه سیاست‌گذاری جشنواره پایان‌نامه‌های برتر ادبیات فارسی

دومین جلسه شورای سیاستگذاری این جشنواره با حضور مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم وتحقیقات و فناوری برگزار شد.

میراث مکتوب- به مناسبت برگزاری اولین دوره جشنواره پایان‌نامه‌های برتر زبان و ادبیات فارسی دومین جلسه شورای سیاستگذاری این جشنواره با حضور مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در این جلسه که نمایندگان دانشگاه های تربیت مدرس، علامه طباطبایی، خوارزمی، شاهد، الزهرا، شهید بهشتی، فرهنگیان و تهران حضور داشتند نحوه برگزاری و محورهای علمی این جشنواره مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

جواد وندنوروز، رئیس بنیاد استاد شهریار در این جلسه لزوم شرکت تمام دانشجویان مقاطع تحصیلی دکتری و ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی را در این دوره از جشنواره یادآورشد و با بیان اینکه تاکنون ۴۵۰ رساله و پایان‌نامه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی به دبیرخانه جشنواره واصل شده است، افزود: کمیسیون یونسکو در ایران از این جشنواره حمایت معنوی می‌کند و گواهی پایان‌نامه‌های برگزیده با آرم کمیسیون یونسکو صادر خواهد شد.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم نیز در این جلسه لزوم حضور انجمن‌های علمی زبان و ادبیات فارسی، تمام دانشگاه‌های کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را یادآور شد و از زحمات و توجه بنیاد استاد شهریار در خصوص برگزاری این جشنواره قدردانی کرد و با تاکید بر لزوم علمی بودن شیوه‌نامه اجرایی این جشنواره افزود: برگزاری این جشنواره کمک شایانی به رونق تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌های کشور خواهد کرد.

در این جلسه نجمه دری، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس و دبیر علمی این جشنواره با بیان اهمیت برگزاری این جلسه جشنواره در خصوص داوری پایان‌نامه‌ها مطالبی ارائه کرد.

اولین جشنواره پایان نامه‌های برتر زبان و ادبیات فارسی با مشارکت وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، کمیسیون ملی یونسکو، بنیاد استاد شهریار، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آبان سال جاری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

منبع: ایبنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612