کد خبر:2878
پ
۱۱۸

تصحیح بخشی از «رساله در علم تاریخ»

مقالۀ حاضر انتشار بخشی از نسخۀ خطی با عنوان «رساله در علم تاریخ» است که به شماره B ـ ۷۱۳ در انستیتوی نسخ خطی شرقی پترزبورگ نگهداری می‌شود

میراث مکتوب – مقالۀ حاضر انتشار بخشی از نسخۀ خطی با عنوان «رساله در علم تاریخ» است که به شماره B ـ ۷۱۳ در انستیتوی نسخ خطی شرقی پترزبورگ نگهداری می‌شود.
قطع نسخه رقعی و جلد آن مقوایی با روکش چرمی است. از دست‏خط روسی برجای مانده از صفحه نخست چنین مشخص می شود که این نسخه به مجموعه شخصی آ. کونا[۱] تعلق داشته که بعداً به موزه آسیایی (انستیتوی نسخ خطی فعلی) منتقل شده است. نسخه دارای ۹۲ برگ است که چند صفحه اول و ۲۱ برگ پایانی سفید است و متن در صفحات ۷b تا ۷۱b قرار گرفته. نسخه به خط نستعلیق درشت نوشته شده و هر صفحه دارای ۱۳ سطر است.
متن نسخه ناتمام بوده و با جستجوی در فهارس نسخ خطی داخلی و خارجی، نسخه مشابه آن یافت نشد و عجالتاً می‌توان این نسخه را منحصر دانست. در مقاله حاضر بخش هایی از فصل اول (ص ۷b تا ۱۹b) استنساخ شده است.ادامه مقاله تصحیح بخشی از «رساله در علم تاریخ» نوشته گودرز رشتیانی را اینجا بخوانید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612