کد خبر:4983
پ
saadiservantes

برگزاری همایش «سعدی و سروانتس»

همایش «سعدی و سروانتس» با حضور سعدی ‌شناسان و سروانتس ‌شناسان ایران و اسپانیا 26 و 27 فروردين سال جاری در تهران و مادرید برگزار می‌شود.

ميراث مكتوب – به دنبال برگزاری همایش «سعدی و پوشکین» در تهران و مسکو در سال ۹۱ و همایش «سعدی و یونس امره» در تهران و آنکارا در سال ۹۳، همایش «سعدی و سروانتس» با حضور سعدی ‌شناسان و سروانتس ‌شناسان ایران و اسپانیا 26 و 27 فروردين سال جاری در تهران و مادرید برگزار می‌شود.

روز نخست اين همايش به اين موضوعات اختصاص دارد: «سعدی و سروانتس: دو شهسوار سخن»/ دکتر ضیاء موحد، «سرگذشت ترجمه‌ گلستان به اسپانیولی»/ خواگین رودریگز بارگاس، «دن کیشوت: از خواندن تا خوانده شدن»/ عبدالله کوثری، «سروانتس و شکل جدید هویت: دن‌کیشوت در برابر آینه»/ دکتر مارکوس روکا سی‌یرا و «آن‌گاه که عشق فرا می‌خواند (نگاهی به اشعار سروانتس)»/ دکتر نجمه شبیری.

موضوعات سخنراني روز دوم همايش نيز به اين شرح است: «گفتمان انتقادی در گلستان سعدی و دن‌کیشوت سروانتس»/ دکتر فرح نیازکار، «سفرهای دن‌کیشوت‌وار سعدی»/ دکتر محمد دهقانی، «عناصر شرقی و اسلامی در دن‌کیشوت»/ دکتر مریم حق‌روستا، «سیمای مسیح ‌گونه‌ی دن ‌کیشوت»/ کاوه میرعباسی و «مفهوم جنون در دن ‌کیشوت»/ دکتر علی فیض‌ ‌اللهی.

این همایش به همت مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب، مرکز سعدی‌ شناسی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه کمپلوتنسه مادرید روز 26 و 27 فروردين سال جاری در مركز فرهنگي شهر كتاب به نشاني خيابان شهيد بهشتي، خيابان شهيد احمد قصير، نبش كوچه سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612