کد خبر:4389
پ
فاقد تصویر شاخص

برگزاری نخستین همایش بین المللی اسناد ایرانی

نخستين «همايش بين المللي اسناد ايراني» روز دوشنبه 25 آذر در مرکز همایش های کتابخانۀ ملی برگزار می شود.

ميراث مكتوب – اسناد مكتوب، بخشي از سرمايه ‌هاي مطالعاتي هر منطقه‌و كشوري است كه با استناد به آن ‌ها، تحقيقات در حوزه‌ هاي مختلف فرهنگ و اجتماع استحكام و اصالت پيدا مي ‌كند.
بهره بردن از اين گونه مدارك، نياز به داشتن توانائي و علم استفاده كردن از آن‌هاست. گستردگي جغرافياي سياسي و فرهنگي ايران ‌زمين در طول تاريخ بلند خود، به پراكندگي اسناد و مدارك تاريخي و فرهنگي آن انجاميده است.
به همين منظور نخستين «همايش بين المللي اسناد ايراني» با هدف ايجاد فرصتي براي عمق بخشيدن به پژوهش‌ هاي مبتني بر اسناد، عرضه آخرين اطلاعات، روش ‌ها و دستاوردهاي مطالعات مربوط به آن در ايران و نيز كشورهاي مرتبط با ايران، به ‌ويژه كشورهائي كه با ايران داراي گذشته مشترك تاريخي و فرهنگي هستند، برگزار مي شود.
در اين همايش كه از سوي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران برگزار مي شود، از پژوهشگران برتر در زمينه اسناد كشور قدرداني خواهد شد.
نخستين همايش بين المللي اسناد ايراني روز دوشنبه 25 آذر از ساعت 8:30الي 12:30 در مركز همايش هاي كتابخانه ملي واقع در بزرگراه شهيد حقاني (غرب به شرق)، بلوار كتابخانه ملي برگزار خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612