کد خبر:2464
پ
noorani2-m

اهمیت نشر تعدیل معیار

استاد نورانی در احیاء میراث علمی پیشینیان برنامه و نقشه علمی جامعی داشته و یکی از برنامه های ایشان تصحیح مجموعه آثار خواجه نصیرالدین طوسی بوده است.

میراث مکتوب- استاد نورانی در احیاء میراث علمی پیشینیان برنامه و نقشه علمی جامعی داشته و یکی از برنامه های ایشان تصحیح مجموعه آثار خواجه نصیرالدین طوسی بوده است. وی ابتدا شرح مسأله علم و سپس سه رساله از طوسی از جمله تعدیل المعیار را در مجموعه منطق و مباحث الفاظ به اهتمام محقق و ایزتسو منتشر کرد. سومین گام در این راستا باانتشار تلخیص المحصل طوسی همراه با سی رساله وی، توسط استاد نورانی برداشته شد اما متأسفانه ایشان نتوانستند برنامه خود را به پایان ببرند. مقایسه اثری که اخیراً با نام تحریر اقلیدوس از طوسی منتشر شده است با آثاری از وی که به اهتمام استاد نورانی به زیور طبع آراسته شده، دقت و تسلط علمی و اهمیت کار ایشان را نمایان می کند.
در مقاله ای از خانم دکتر زینب برخورداری که با عنوان تعدیل المعیار و اهمیت نشر آن در یادنامه استاد نورانی به چاپ رسیده، به اختصار گزارشی از تعدیل المعیار و تلاش استاد نورانی در احیاء آن و اهمیت نشر این اثر ارائه شده است.

برای بهره گیری بیشتر از این مقاله روی «دریافت فایل» کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612