کد خبر:2680
پ
daneshvaran

انتشار جلد پنجم زندگينامه علمي دانشوران

انتشارات علمي و فرهنگي مجلد پنجم زندگينامۀ علمی دانشوران را منتشر کرد.

ميراث مكتوب – زندگينامۀ علمی دانشوران شرح زندگي بيش از پنج‌ هزار دانشمند علوم دقيق را در دسترس استادان، دانشجويان و دانش‌ پژوهان قرار مي دهد و آنان را با كوشش عظيم بزرگان علم آشنا می‌ سازد. بدین ‌سان، هزاران سرمشق كار و كوشش در مقابل چشم جويندگان دانش و پويندگان راه تحقيق قرار می‌دهد.

این مجلد مانند سایر کتاب‌ های این مجموعه حاصل کار گروهی تعدادی از پژوهشگران است و به دانشوران برجسته‌ علمی در حوزه‌های مختلف می ‌پردازد.

شرح زندگانی علمی بیشتر از شش هزار مرد و زن از سراسر جهان در اين اثر بيان شده است که در رشته اخترشناسی، پزشکی، روانشناسی، ریاضیات، شیمی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، فلسفه و فیزیک فعاليت داشته اند.

شادروان احمد بيرشك بر ترجمه و ويرايش اين مجموعه نظارت داشته‌ و خود در ويرايش مجلدات اول تا سوم شركت مستقيم داشته است.

پس از انتشار مجلد چهارم به ويراستاري فريبرز مجيدي و موسي اكرمي، اينك مجلد پنجم با ويراستاري فريبرز مجيدي، در ۱۱۱۹ صفحه و با بهاي ۵۸۰۰۰۰ ريال، منتشر شده است.

در انتشار اين اثر بنياد دانشنامه نگاري ايران (بنياد دانشنامۀ بزرگ فارسي پيشين) و شركت انتشارات علمي و فرهنگي همكاري داشته اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612