کد خبر:9190
پ
فاقد تصویر شاخص

8 مهرماه؛ همایش بزرگداشت مقام علمی دکتر عباس صدری

همایش بزرگداشت دکتر عباس صدری، به پاس نیم قرن پژوهش و تدریس در حوزه فلسفه اسلامی، پنجشنبه 8 مهرماه سال جاری در محل فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود.

همایش بزرگداشت دکتر عباس صدری، به پاس نیم قرن پژوهش و تدریس او در حوزه فلسفه اسلامی، پنجشنبه 8 مهرماه سال جاری، به همت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در محل فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود.

این همایش یک‌روزه به منظور پاسداشت مقام و منزلت این استاد و همچنین احترام به بیش از نیم قرن حضور فعال و مستمر ایشان در عرصه‌های فکری و معرفتی، با حضور جمعی از استادان فلسفه در دانشگاه‌های تهران و جمعی از دانشجویان وی در فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار خواهد شد.

در این همایش که خود دکتر صدری هم حضور خواهد داشت، تنی چند از استادان فلسفه و دانشجویان در تجلیل و اهمیت کار و شیوه تحقیق و تدریس ایشان سخنرانی خواهند کرد.

عباس صدری فرزند مجتهد بزرگ آیت‌الله حاج میرزا حسن از بزرگان و چهره‌های بارع محلات است که پس از فراگیری تحصیلات حوزوی نزد علمایی نظیر مرحوم آقا شیخ ابوالقاسم نحوی، آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی وارد عرصه تحقیق و تدریس شد. پس از تحصیلات حوزوی، فعالیت‌های تحصیلی وی در محیط دانشگاه رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفت و تا مرحله اخذ درجه دکتری ادامه پیدا کرد.

دکتر صدری در طول دوره تحصیل دانشگاهی خود از محضر استادان برجسته‌ای نظیر عبدالجواد فلاطوری، سیدحسین نصر، آیت‌الله مرتضی مطهری، غلامحسین صدیقی، مهدی حائری یزدی بهره برده و همچنین در دوره مباحثات اساتیدی چون توشیکهو ایزتسو حضور یافته است. ویرایش و تصحیح کتاب حدائق السِیَر از یحی‌ بن صاعد، ویرایش و تصحیح، ترجمه و شرح متن عربی حکمة العین از علامه کاتبی در دو جلد، بررسی تحلیلی فلسفه اسلامی بخش امور عامه و مقالات متعددی درباره مقولات فلسفه اسلامی، برخی از آثار وی محسوب می‌شوند.

این همایش روز پنجشنبه 8 مهرماه از ساعت 4 بعدازظهر در محل فرهنگسرای ابن سینا واقع در خیابان ایران زمین شمالی، فرهنگسرای ابن‌سینا، برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612