پ

گزارش تصویری نشست رونمایی کتاب «تاریخ خلیج فارس»

میراث مکتوب- نشست رونمایی و معرفی کتاب «تاریخ خلیج فارس (بنادر و جزایر ایران)» امروز سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲، به همت مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب با همکاری نشر کازرونیه و شرکت پتروشیمی بندر امام در کتابخانه میراث مکتوب برگزار شد.

در این نشست علیرضا خلیفه‌زاده، عبدالرسول خیراندیش، عمادالدین شیخ‌الحکمایی، و جلیل نوذری سخنرانی کردند.

«تاریخ خلیج فارس (بنادر و جزایر ایران)» تألیف محمدحسین سعادت کازرونی (زادهٔ ۱۲۸۲ ق در نجف و درگذشتهٔ ۱۳۵۴ ق در شیراز) است. این کتاب دومین اثر او پس از کتاب تاریخ بوشهر (انتشار ۱۳۹۰ ش) می‌باشد. به رغم گذشت حدود یکصد سال از تألیف این کتاب، نظر به اشراف نویسنده به تاریخ و فرهنگ ایران، نگاه نو و حضور جدی او در عرصۀ فرهنگ و سیاست، این اثر همچنان می‌تواند برای تاریخ خلیج فارس و جزایر آن و حتی برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اقتصادی در حوزۀ جنوب ایران مهم باشد.

میراث مکتوب کتاب «تاریخ خلیج فارس (بنادر و جزایر ایران)» را با تصحیح و پژوهش عبدالرسول خیراندیش، استاد تاریخ دانشگاه شیراز و عمادالدین شیخ‌الحکمایی، پژوهشگر مؤسسهٔ باستان‌شناسی دانشگاه تهران و مدیر نشر کازرونیه منتشر کرده است.

عکس از سجاد علایی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612