کد خبر:4364
پ
ebnesina-m

کتاب «ابن ‌سینا پژوهی» در راه کتابفروشی‌ ها

کتاب ابن ‌سینا پژوهی به کوشش فاطمه فنا گردآوری و تا چند هفته دیگر منتشر خواهد شد

ميراث مكتوب – کتاب ابن ‌سینا پژوهی به کوشش فاطمه فنا گردآوری و تا پايان دي ماه منتشر خواهد شد. این اثر در معرفی شخصیت علمی ابن ‌سینا تنها به دانش فلسفه اکتفا نکرده است و مواردی همچون تعلیم و تربیت، پزشکی، تاریخ علم و موسیقی را نیز در برمی‌گیرد.

ابن ‌سینا پژوهی اثری 856 صفحه‌ای و دربردارنده مجموعه‌‌ی از مقالات، مشتمل بر گفت ‌و گو، مقالات تألیفی، ترجمه، تصحیح متون و نسخه ‌شناسی است. در میان برخی از مقالات تألیفی و ترجمه‌ها نیز مطالعات تطبیقی و مقایسه‌ای انجام شده است و از جنبه موضوعی هم، مقالات به پنج دسته همچون: فلسفه، منطق، عرفان، پزشکی و موسیقی تقسیم شده‌اند.

کتاب ابن ‌سینا پژوهی به قلم گروهي از پژوهشگران حوزه‌هاي کتابشناسی،منطق، فلسفه، عرفان، تعلیم و تربیت، پزشکی و تاریخ علم و موسیقی در معرفي انديشه‌ها و آثار شیخ الرئیس ابوعلی سینا تدوین شده است و ده بخش با عنوان‌های «شرح حال و آثار»، «گفت و گو»، «منطق»، «فلسفه»، «عرفان»، «تعلیم و تربیت»، «پزشکی»، «موسیقی»، «نسخه ‌شناسی» و «مطالعات تطبیقی» و در پایان کتاب نیز فهرست انگلیسی مقالات، مقدمه انگلیسی و چکیدۀ انگلیسی مقالات را شامل می‌شود.

این اثر بعد از حدود یک سال و نیم کار، از فراخوان مقاله تا دریافت، هماهنگ سازی، ویرایش و صفحه‌آرایی، چاپ و نشر، به کوشش فاطمه فنا گردآوری شد و تا پايان دي ماه از سوی انتشارات خانۀ کتاب روانه بازار نشر می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612