کد خبر:11250
پ
mazaheri

پیام تسلیت دکتر اکبر ایرانی در پی درگذشت استاد جمشید مظاهری

استاد جمشید مظاهری، نویسنده و اصفهان‌شناس برجستۀ معاصر، پنجشنبه 19 بهمن دار فانی را وداع گفت. دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب در پیامی درگذشت این استاد فقید را تسلیت گفت.

میراث مکتوب – استاد جمشید مظاهری، نویسنده و اصفهان‌شناس برجستۀ معاصر، پنجشنبه 19 بهمن دار فانی را وداع گفت. دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب در پیامی درگذشت این استاد فقید را تسلیت گفت.

انالله و انا الیه راجعون

از ملک ادب حکم گزاران همه رفتند

شو بار سفر بند که یاران همه رفتند

درگذشت دانشمند کم نظیر، ادیب بی بدیل، نسخه شناس برجسته استاد جمشید مظاهری را به اصحاب فکر و قلم تسلیت می گویم. شنیدن این خبر بر غم و اندوه این روزگار تلخکامیهامان افزود. اینجانب که چندین بار از نزدیک توفیق زیارتشان را داشتم از مکارم اخلاق و فضایل علمی ایشان بهره ها بردم. بی شک دانشگاه اصفهان نخواهد توانست به این زودی جایگزینی بر این دانشی مرد پیدا کند. او جلال الدین همایی زمان خویش بود. کم نویس اما گزیده گوی بود. اخیرا مطلبی تند و کوبنده در پاسخ مقاله ای نوشت و میزان تسلط و عمق دانش وی را به شعر و ادب به نمایش گذاشت. بسیار مطالعه می کرد و روحیه علمی شگرفی داشت. این اوخر جایی جز دریچه مقاله نمی داد و سخنرانی نمی کرد. در مجلس رونمایی از دستورالکاتب و دیوان هاتف اصفهانی در داشگاه اصفهان از مدافعان سرسخت شعر عصر صفوی بود. قصد داشت کتاب تاریخ اصفهانش را که یک شاهکار پژوهشی است بازنگری و تجدید چاپ کند و ما هم اعلام آمادگی کردیم. بی شک درگذشت این دانشمند بزرگ ضایعه ای جبران ناپذیر و برای جامعه ادب و فرهنگ بسیار اندوهبار است. برای روح بلند او آرزوی رحمت و غفران الهی و آرامش ابدی داریم و به دانشگاهیان و نزدیکان و خانواده محترمشان ازدرگاه خدای متعال طلب شکیبایی و صبر داریم.

ایرانی

خادم میراث مکتوب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612