کد خبر:3192
پ
fasl-m-1

نگاهي به نسخه اي خطي از اسرار الاولياء

كتب عرفاني در زبان و ادبيات فارسي از جهت حفظ فرهنگ و ميراث عرفان اسلامي داراي جايگاه بسيار ويژه و ممتازي هستند و بررسي و تصحيح و انتشار نسخ خطي اين كتب ارزشمند مي بايد از مهم ترين اولويت هاي دانشجويان و اساتيد اين زبان قرار گيرد.

ميراث مكتوب – كتب عرفاني در زبان و ادبيات فارسي از جهت حفظ فرهنگ و ميراث عرفان اسلامي داراي جايگاه بسيار ويژه و ممتازي هستند و بررسي و تصحيح و انتشار نسخ خطي اين كتب ارزشمند مي بايد از مهم ترين اولويت هاي دانشجويان و اساتيد اين زبان قرار گيرد. در اين مقال نسخه ي خطي «اسرار الاولياء» كه شامل مجموعه ملفوظات شيخ فريد الدين شكر گنج( 664-569 ق)، از عارفان بزرگ چشتيه هند در سده هاي ششم و هفتم، است و به دست يكي از شاگردانش به نام بدرالدين اسحاق دهلوي (وفات 690 ق) گردآوري و نگاشته شده، معرفي مي شود و ويژگي هاي سبكي و محتوايي كتاب مورد بررسي قرار مي گيرد.

آنچه در بالا مطالعه كرديد چكيده مقاله «نگاهي به نسخه اي خطي از اسرار الاولياء» نوشته رضا مصطفوي سبزواري و طيبه معصومي است كه در شماره 13، سال چهارم فصلنامه مطالعات شبه قاره به چاپ رسيده است.

متن كامل اين مقاله را در فايل پايين مطالعه كنيد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612