کد خبر:3457
پ
hermontik

نگاهى به کتابِ هرمنوتیک و نمادپردازى در غزلیّات شمش

مولوی دارای جامعیّت فرهنگ و اندیشه است و این جامعیّت آنچنان گسترده و ژرف است که او را شاعر دوران‌ها و قرن‌ها ساخته است، به خصوص شاعر عصر حاضر به‌شمار می‌رود.

میراث مکتوب – مولوی دارای جامعیّت فرهنگ و اندیشه است و این جامعیّت آنچنان گسترده و ژرف است که او را شاعر دوران‌ها و قرن‌ها ساخته است، به خصوص شاعر عصر حاضر به‌شمار می‌رود، عصر نابه‌سامانی‌های روحی و روانی، عصری که بیش از هر دوره‌ای انسانها از خلأهای روحی و روانی رنج می‌برند و انسان با همۀ پیشرفت‌های مادّی و صنعتی، سخت از آرامش روحی فاصله گرفته است. عصر بی‌قراری‌ها و آشفتگی‌ها و شگفتا که در این عصر پریشانی، انسانِ گم شده در نابه‌سامانی‌های روحی و روانی، اندک آرامش درونی خود را در سروده‌های مولانا می‌جوید و می‌یابد و شاید همین مسئله است که مولوی را در عصر ما، در شرق و در غرب، شاعر همگان معرفی می‌کند.

متن کامل مقاله «نگاهى به کتابِ هرمنوتیک و نمادپردازى در غزلیّات شمش» نوشته دکتر عبدالله نصرتی را در فایل پایین مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612