00:00:00
پنج شنبه ۶ام مهر ۱۴۰۲
کد خبر:30444
پ
Untitled-1-copy-2357

نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک»

نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک»، از روز یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، هم‌زمان با آغاز دهه کرامت در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

میراث مکتوب- نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک»، از روز یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، هم‌زمان با آغاز دهه کرامت در کتابخانه و موزه ملی ملک گشایش می‌یابد.

این نمایشگاه، گزیده آثار این گنجینه را مرتبط با امام رضا علیه‌السلام دربرمی‌گیرد. آثار این نمایشگاه‌ها، نسخه‌های خطی و کتاب‌های چاپ سنگی، سکه‌ها و تمبرهای تاریخی و سکه‌های یادبود است که برپایه گنجینه آثار تاریخی بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران برگزیده شده و به نمایش درآمده‌اند.

سکه‌های ولایت‌عهدی امام رضا علیه‌السلام و نسخه خطی زیارت، از آثار برجسته نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک» به شمار می‌آیند.

کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه‌های گوناگون فرهنگی، هنری و آیینی را در دهه کرامت از ۳۱ اردیبهشت تا ۹ خرداد ۱۴۰۲ به اجرا درمی‌آورد. جشن و آیین گرامی‌داشت میلاد اما رضا علیه‌السلام (برپایه وقف‌نامه و وصیت حاج حسین آقا ملک) پایان‌بخش این برنامه‌ها خواهد بود.

دوستداران فرهنگ و هنر برای بهره‌مندی از این برنامه‌ها به ویژه بازدید نمایشگاه «میراث رضوی در گنجینه ملک» می‌توانند از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ساعت ۱۶:۴۵ به ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» مراجعه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612