00:00:00
یکشنبه ۲ام مهر ۱۴۰۲
کد خبر:19282
پ
noskhe-m2-2

منظومه عقد جواهر

از منظومه عقد جواهر اثری در مجلدات 7 و 8 فهرست واره کتاب های فارسی، که بزرگترین کتاب شناسی متون عرفانی فارسی است، سخنی به میان نیامده است.

میراث مکتوب – مرکز پژوهشی میراث مکتوب برای محقَّق ساختن اهداف بلندمدت علمی و پژوهشی خود، در نظر دارد در کنار معرفی نسخه های خطی ارزشمند برای تصحیح و چاپ، مجموعه ای از طرحهای پژوهشی را نیز معرفی کرده و در اختیار محققان و دانشجویان مستعد و علاقه مند قرار دهد.

منظومه عقد جواهر
پدیدآور؟
تاریخ نگارش: روز جمعه 15 ذیحجه
تعداد اوراق: 56 برگ 12 سطری
بخش اول مجموعه ای دو بخشی

توضیح: از چنین اثری در مجلدات 7 و 8 فهرست واره کتاب های فارسی، که بزرگترین کتاب شناسی متون عرفانی فارسی است، سخنی به میان نیامده است. تنها یک نسخه از آن در کاشان به نشانی ای که نوشته شد وجود دارد که در نسخه پژوهی ، دفتر یکم صص 95 – 96 ذیل «فهرست نسخه های مدرسۀ جعفری کاشان» معرفی شده است. از اهمیت این منظومه عرفانی قرن هفتمی، که همزمان با شکل گیری مثنوی مولانا در قونیه در گوشه ای از ایران پس از عهد مغول ساخته شده، نباید غافل بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نسخه بر روی فایل پایین کلیک کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612