00:00:00
چهارشنبه ۲ام فروردین ۱۴۰۲
کد خبر:5767
پ
rashed-m

مراسم نکوداشت استاد دکتر محمدرضا راشد محصل

مراسم نكوداشت دكتر محمدرضا راشد محصل به همت فرهنگسرای فردوسی و با همکاری مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردو سی مشهد برگزار مي شود.

ميراث مكتوب – مراسم نكوداشت دكتر محمدرضا راشد محصل به همت فرهنگسرای فردوسی و با همکاری مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد برگزار مي شود.

اين مراسم در روز جمعه 17 مردادماه 1393 از ساعت 17:30 در محل سالن همایشهای ساپکو واقع در بلوار تلویزیون نبش خیابان منتظری 7 برگزار می شود.

همچنین در این مراسم از کتاب دانش و آزادگی و … (ارجنامه دکتر محمدرضا راشد محصل )نیز رونمایی خواهد شد.

آشنایی با فعالیت های علمی دکتر محمدرضا راشد محصل

دکتر محمدرضا راشد محصل در خردادماه سال ۱۳۱۵ هجری شمسی در خانواده ای روحانی در روستاي افضل آباد ماژان از توابع خوسف بيرجند متولد شد. وی پس از اتمام تحصیلات مقدمانی در بیرجند در ۱۳۳۳ به خدمت فرهنگ درآمد و پس از طی دوره های عالی تحصیلی در سال ۱۳۵۳ مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی را گرفت.

پرتوهايي از قرآن و حديث در ادب فارسي، گزيده حديقه سنايي با شرح و توضيح، نشانه شناسي ادبي در كاربرد قرآن و حديث، تاريخ فرهنگ و آموزش نوين در بيرجند، فارسي عمومي، (با همكاري دكتر بهنام‌فر و دكتر محمّدي)، داستان گشتاسب در دو نگاه (پيكره شناسي و دريافتهاي اجتماعي)، نظارت بر تهيه و چاپ سه كتاب شاهنامه ‌پژوهي و خيّام شناخت و عطّار شناخت (ويژه‌نامه‌هاي فردوسي، خيّام و عطّار) برخي از آثار دكتر محمدرضا راشد محصل است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612