کد خبر:9800
پ
majale

مؤسسۀ تاریخ علوم عربی دانشگاه حلب

مؤسسۀ تاریخ علوم عربی دانشگاه حلب در سال 1976 میلادی با هدف شناسایی، پژوهش و انتشار میراث علمی دورۀ اسلامی و تربیت پژوهشگران تاریخ علم، بنیان نهاده شد.

میراث مکتوب – مؤسسۀ تاریخ علوم عربی دانشگاه حلب در سال 1976 میلادی با هدف شناسایی، پژوهش و انتشار میراث علمی دورۀ اسلامی و تربیت پژوهشگران تاریخ علم، بنیان نهاده شد. این مؤسسه دارای گروههای آموزشی تاریخ علوم پایه، تاریخ علوم کاربردی و تاریخ علوم پزشکی است و با پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تربیت پژوهشگران تاریخ علم اهتمام می ورزد.

این مؤسسه همچنین از آغاز فعالیت خود نشریه ای با عنوان مجلۀ تاریخ العلوم العربیة منتشر کرده است که نخستین شمارۀ آن در ماه مه 1977 م. بوده است. این مجله دوفصلنامه، چند زبانه و دارای دو بخش (مقالات عربی و غیر عربی) است که تاکنون 15 شماره از آن انتشار یافته است.

متن کامل این مقاله نوشتۀ محمد باهر، مدیر تولید مرکز پژوهشی میراث مکتوب که در شمارۀ 8 دوفصلنامۀ میراث علمی اسلام و ایران (سال چهارم، شمارۀ دوم، پاییز و زمستان 1394) منتشر شده است اینجا بخوانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612