کد خبر:10884
پ
فاقد تصویر شاخص

صدای شرق ـ شمارۀ ۹

نهمین شماره از مجلۀ صدای شرق، نشریۀ ملی ادبی انجمن نویسندگان تاجیکستان، منتشر شد.

میراث مکتوب – نهمین شماره از مجلۀ صدای شرق، نشریۀ ملی ادبی انجمن نویسندگان تاجیکستان، منتشر شد. در این شماره از مجلۀ صدای شرق که در ۱۶۰ صفحه به چاپ رسیده، در بخش «چکامۀ استقلال» مطالب زیر به چشم می‌خورد: «چشمۀ اقبال، نظام قاسم؛ «تاجیکستان است و استقلال…»، عسکر حکیم؛ «استقلال»، صفر‌محمد ایوبی؛ «اوج شهامت»، رستم وهاب‌زاده؛ «استقلالیت»، دولت صفر؛ «خورشید استقلال…»، نورالدین امرالدین.

در بخش «حکایت و شعر» این شماره نیز سه مطلب از ستار تورسون و فیض آشور و سپهر ابوعبدالله حسن‌زاده، به ترتیب با عناوین «زمستان عمر» و «سلام گوی!» و «روستایی» آمده است.

در بخش «جشنواره» مطالب زیر درج شده است: «پژوهشگر نیک‌نام» به قلم عبدالحمید صمد؛ «حبیب دل و دیده»، نوشتۀ عطا همدم؛ «عقیده‌های مهارت‌پروری احمد دانش» از نماز حاتم‌اف؛ «بختیار مرتضی، واصف زمین برومند»ف نوشتۀ نورمحمد تبر‌اُف.

در بخش «میراث» نهمین شمارۀ مجلۀ صدای شرق مقاله‌ای در موضوع «میرزا عبدالقادر بیدل، نیکات»، به قلم  بابا‌بیک رحیمی آمده است. «مکتب ادبی» این شماره نیز به ترجمۀ مقاله‌ای از کانستانتین پاوستافسکی با عنوان «صد برگ زرین» و به کوشش بختیار مرتضی اختصاص دارد.

در قسمت «بحث و اندیشۀ» این شماره مطلبی در موضوع «آذر سلیم، شاعری با اشعار و روزگاری مرموز» و در بخش «فرهنگ» نیز نوشته‌ای از صلاح‌الدین فتح‌الله‌اُف در موضوع «مهتاب‌شب» دیده می‌شود.

منبع: فرهنگستان زبان و ادب فارسی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612