کد خبر:6248
پ
فاقد تصویر شاخص

رسائل عبدالقادر گیلانی

این کتاب ترجمه و متن رسائل عبدالقادر گیلانی شامل چند رساله فی الاسماء العظیمه للطریق الی الله، رساله‌ی نوریه، رسالۀ غوثیه و حلاج‌نامه است.

میراث مکتوب – این کتاب ترجمه و متن رسائل عبدالقادر گیلانی شامل چند رساله فی الاسماء العظیمه للطریق الی الله، رساله‌ی نوریه، رسالۀ غوثیه و حلاج‌نامه است.


شیخ عبدالقادر، خلفای بسیار و تربیت یافتگان بی شمار دارد. چنانکه او را به نام شیخ مشرق می‌شناختند و ابومدین را شیخ مغرب. آثار او غالباً خلاصه و زبدۀ مجالس او را در بردارد و مشحون از مسائل مربوط به سنت و آداب دینی است:


کتاب الفتح الربانی


شامل 62 مجلس است و مربوط به سالها 545-6 می شود که آن را در بعضی نسخه‌ها ستین مجالس خوانده‌اند.


فتوح الغیب


مشتمل بر 78 مجلس اوست.


الغنیه لطالبی طریق الحق


مجموعه‌ای از مواعظ است.


حزب بشائر الخیرات


یواقیت الحکم و فیوضات الربانیه


دیوان فارسی


این کتاب مجموعه‌ای از چند رساله شیخ عبدالقادر گیلانی است به نام‌های فی الاسماء العظیمه للطریق الی الله، رساله‌ی نوریه، رساله‌ی غوثیه و حلاج‌نامه. سه رساله اول عربی است و رساله آخر فارسی.


در مقدمه کتاب شرح کاملی از زندگانی عبدالقادر شامل تولد و مولد، کنیه و القاب، کودکی، جوانی و سفر به بغداد، اساتید علوم ظاهر، تصوف و مشایخ طریقت و …. ارائه شده است.


این کتاب با ترجمۀ حیدر شجاعی و مقدمه و ویرایش مریم بانو بردبار در سال 93و در 94 صفحه از سوی انتشارات مولی منتشر شده است.


منبع: کتابخانۀ مجلس شورای اسلامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612