کد خبر:6582
پ
jameshenasizaban

درآمدی بر جامعه شناسی زبان

کتاب درآمدی بر جامعه شناسی زبان، اثر رونالد وارداف (استاد ممتاز و بازنشسته دانشگاه تورنتو) با ترجمۀ رضا امینی منتشر شد.

کتاب درآمدی بر جامعه شناسی زبان، اثر رونالد وارداف (استاد ممتاز و بازنشسته دانشگاه تورنتو) با ترجمۀ رضا امینی منتشر شد.

کتاب درآمدی بر جامعه شناسی زبان، اثر رونالد وارداف (استاد ممتاز و بازنشستۀ دانشگاه تورنتو) را دکتر رضا امینی بر اساس واپسین ویراست متن اصلی و با تطبیق آن بر چاپهای پیشین (دست کم پنج ویراست) به فارسی برگردانده است.

پیش از این تنها کتاب معتبر در این حوزه به زبان فارسی، اثر ارزشمند دکتر یحیی مدرسی بود که البته همچنان از کتب کلاسیک و معتبر این حوزه بشمار می رود.

کتاب وارداف به دلیل اشتمال بر حوزه های گوناگون مسائل و مباحث اجتماعی زبان و نیز داشتن نگاهی جامع و تخصصی به این حوزه اثری پیچیده و سنگین به حساب می آید، که خوشبختانه مترجم طی چند سال تلاش توانسته است به خوبی از عهده برگرداندن آن برآید.

از ویژگیهای برجسته اثر بهره گیری نویسنده از منابع معتبر این حوزه در تألیف آن است. این اثر بیش از ۴۰ بار در دنیا چاپ و نشر شده است. روانی متن، برابرنهادهای دقیق، مثالهای روشن و نمایۀ کامل پایان کتاب از محسنات این ترجمه است.

کتاب درآمدی بر جامعه شناسی زبان را پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری نشر بوکا با قیمت ۳۲ هزارتومان در حدود۶۰۰ صفحه  منتشرکرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612