کد خبر:3356
پ
daneshname-m1

دانشنامه زبان و ادب فارسی در شبه قاره

دانشنامه نویسی در دهه های اخیر در کشورمان روند روبه رشدی را پشت سرگذاشته است و هر ساله شاهد نشر عناوین متنوع دانشنامه در زمینه های گونه گون اندیشه و دانش هستیم.

میراث مکتوب – دانشنامه‌نویسی در دهه‌های اخیر در کشورمان روند روبه رشدی را پشت سرگذاشته است و هر ساله شاهد نشر عناوین متنوع دانشنامه در زمینه‌های گونه‌گون اندیشه و دانش هستیم. یکی از دانشنامه‌های با اهمیت در حوزهٔ زبان فارسی را بی‌گمان باید دانشنامهٔ زبان و ادب فارسی در شبه قاره دانست. این دانشنامه که از چاپ دو مجلد پیشین آن سال‌ها می‌گذرد، با هدف توجه ویژه به زبان و ادب فارسی و آثار به جا مانده از فرهنگ کهن ایران‌زمین در شبه قاره منتشر می‌شود و انتشار مجلد سوم آن با مقدمات فراوان و مهمی همراه بوده که در مقدمه کوتاه مدیر گروه شبه قاره فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیان شده است.
این مجلد دانشنامه زبان و ادب فارسی در شبه قاره حاوی شیوه نامه روزآمد شده دانشنامه و نیز فهرست پرشمار و جالب توجه منابع چاپی و خطی و مقالات و رسائلی است که منابع تحقیق این مجلد بوده اند.

تهیه و تنظیم خبر از سید مهدی جهرمی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612