کد خبر:2079
پ
khansari-m

خوانساری نامه

الوند بهاری، پژوهشگر در شماره ۴۹ دوماهنامه تخصصی گزارش میراث نقدی بر کتاب خوانسار ی نامه (شرح احوال، آثار و مجموعۀ مقالات استاد فقید دکتر محمّد خوانساری) به کوششِ دکتر احمد کتابی نوشته است.

میراث مکتوب – الوند بهاری، پژوهشگر در شماره ۴۹ دوماهنامه تخصصی گزارش میراث نقدی بر کتاب خوانسار ی نامه (شرح احوال، آثار و مجموعۀ مقالات استاد فقید دکتر محمّد خوانساری) به کوششِ دکتر احمد کتابی نوشته است.
دکتر محمّد خوانساری (۱۳۰۰ – ۱۳۸۸ ه .ش) از استادانی بود که حجم نوشته هایشان (از کتاب و مقاله) کمتر از آن است که از ایشان انتظار میرود. مشهورترین آثار او، منطق صوری و صرف و نحو و اصول تجزیه و ترکیب، سالهاست مرتّب تجدید چاپ می شود و همین دو کتاب کافی است تا یاد و نام او جاودان بماند. یک سال و نیم پس از درگذشت خوانساری، مجموعه ای از مقالات او، به همّت احمد کتابی، در کتاب خوانساری نامه فراهم آمده است. در آغاز کتاب، پس از مقدّمۀ کوتاهِ گردآورنده، «زندگی نامۀ خودنوشت» استاد نقل شده که پیش از این هم در دو مجموعه که برای قدردانی از ایشان، در زمان حیاتشان، فراهم آمده بود، چاپ شده است. سپس تصویرِ برخی مدارک تحصیلی و بعضی از جوایز ایشان و پس از آن، عکسهایی از دوره های مختلف زندگانی استاد به چاپ رسیده که بر جذّابیت کتاب افزوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612