کد خبر:5459
پ
takhyol-m

تخیل و بیان (نقد زبان شناختی)

تخیل و بیان (نقد زبان شناختی) اثر ژرار ژنت به ترجمه دکتر الله شکر اسداللهی تجرق از سوی انتشارات سخن روانه بازار کتاب شد.

ميراث مكتوب – تخیل و بیان (نقد زبان شناختی) اثر ژرار ژنت به ترجمه دکتر الله شکر اسداللهی تجرق از سوی انتشارات سخن روانه بازار کتاب شد.

کتاب حاضر تحت عنوان تخیل و شیوه های بیان شامل مباحث مهمی می باشد که به اصل و اساس ادبیات مربوط می شود. به عبارت دیگر، از نظر ژنت، دنیای ادبیات از دو بخش اساسی یعنی «تخیل» و «بیان» تشکیل یافته است که هر دو مکمل یکدیگر بوده و در خلاقیت آثار ادبی نقش مهمی ایفا می کنند.

اين کتاب پنجمین جلد از مجموعه «نظریه‌ها و نقدهای ادبی – هنری» است که با نظارت بهمن نامورمطلق در انتشارات سخن منتشر می‌شود.

این اثر در اروپا به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع دانشگاهی در حوزه‌های زبان‌شناسی و نقد ادبی به شمار می‌رود. ژنت در این کتاب در چهار بخش متفاوت بحث می‌کند که آیا جنبه زیبایی ‌شناختی اثر مدیون تخیل است یا بیان و نوشتار و این‌که مرز بین تخیل و بیان در کجاست.

این کتاب یکی از مهم‌ترین منابع آکادمیک در غرب در حوزه زبان‌شناسی و نقد ادبی است.

«تخیل و بیان؛ نقد زبان شناختی» نوشته ژرار ژنت و ترجمه الله شکر اسداللهی تجرق، با شمارگان هزار و 650 نسخه، 292 صفحه و بهای 15 هزار تومان در قطع رقعي از سوی انتشارات سخن در سال 1392 روانه کتابفروشی‌ها شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید

مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب
تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ابوریحان و خیابان دانشگاه، شمارۀ 1182 (ساختمان فروردین)، طبقۀ دوم، واحد 8 ، روابط عمومی مؤسسه پژوهی میراث مکتوب؛ صندوق پستی: 569-13185
02166490612